داخلی صفحه گلستان خبر
 
خانواده‌های شاهد و ایثارگر مایه مباهات انقلاب هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۱
مدیرکل بنیاد گلستان اظهار داشت؛ خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر مایه افتخار و سرافرازی نظام و انقلاب هستند و تکریم از آنان مایه مباهات مردم و مسئولان است.
خانواده‌های شاهد و ایثارگر مایه مباهات انقلاب هستند
 
به گزارش ایثار واحد گلستان؛ اسرافیل وزیری در روز پنجم از دور اول سفرهای شهرستانی در سال 99 به شهرستان های مینودشت و گالیکش رفت و با خانواده معظم شهید مشهد قلی وزیری و آزاده و جانباز 25 درصد علی وزیری دیدار و از نزدیک پیگیر مشکلات این عزیزان شد.
مدیرکل بنیاد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: امنیت و آرامش امروز کشور مرهون ایثار و ازجان‌گذشتگی شهدای والامقام و صبر و استقامت خانواده‌های معظم آنان است، لذا باید به‌گونه‌ای عمل شود که نسل جوان با سیره و آرمان‌های شهدا آشنا شوند.
وی افزود: امیدواریم لیاقت خدمت صادقانه به جامعه ایثارگری را داشته و در این مسیر پاسدار آرمان‌ها و خون پاک و بر زمین ریخته شده این مجاهدان راه حق باشم.
دیدار با خانواده‌های معظم شهدا را از برنامه‌های مستمر خود دانست و افزود: یکی از بهترین جلسات و دیدارهای هفتگی این‌جانب که سبب افزایش روحیه و انرژی مضاعف برای کار و تلاش بیشتر می‌شود دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و استمداد دعای خیر از این پدران و مادران آسمانی است.
وی ضمن اشاره به افتخارات و ایثارگری‌های شهدا و جانبازان گفت: بازخوانی زندگی و مشی شهدا تنها راه تداوم انقلاب اسلامی است و ترویج این فرهنگ گران‌قدر به نسل جوان بر تمامی مسئولین واجب است.
وی ادامه داد: ایران اسلامی به داشتن چنین فرزندان وارسته ای به خود می‌بالد و ملت شریف ایران ایثارگران را الگوها و اسطوره‌هایی می‌دانند که همواره بزرگی آن‌ها در تاریخ این مرزوبوم زنده و جاری خواهد بود.
شهید مشهد قلی وزیری فرزند محمد رضا در سال 1347 دیده به جهان گشود و در تاریخ 7 اردیبهشت 1366 در عملیات کربلای 5 و در منطقه عملیاتی بانه به درجه رفیع شهادت نائل گشت.
آزاده و جانباز 25 درصد علی وزیری در سال 1346 دیده به جهان گشود و در تاریخ 31 تیرماه 1367 در منطقه قصر شیرین به اسارت دشمن بعثی در آمد.
انتهای پیام/کد مطلب: 336396
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور