داخلی صفحه گیلان خبر
 
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان خبر داد:
مراسم بزرگداشت یاد و خاطره روحانی شهید آیت الله حاج صادق احسانبخش از طریق فضای مجازی و رسانه ملی برگزار می شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۵
 
به گزارش ایثار گیلان و به نقل از پایگاه خبری تفاهم آنلاین ، محمدرضا داوطلب در دیدار با مدیرکل مرکز صداوسیمای مرکز استان گیلان و خانواده روحانی شهید آیت الله حاج صادق احسانبخش درخصوص برگزاری مراسم بزرگداشت یاد و خاطره این شهید گرانقدر با اشاره به فرارسیدن نوزدهمین سالگرد ارتحال این نماینده فقید ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت، اظهار کرد: آیت‌الله احسانبخش عالم و مجاهد بزرگ گیلانی است که عمر خودش را در راه خدمت به اسلام و انقلاب گذاشت و در نهایت به مقام ایثارگری و سپس شهادت نائل آمد.

 وی با بیان اینکه آیت الله احسانبخش مبارزی نستوه علیه حکومت پهلوی بود، تصریح کرد: آیت الله احسانبخش مجاهدی شجاع و فقیهی عالیقدر برای مردم بزرگ گیلان بود که از سال ۱۳۴۲ دلداده راه امام خمینی(ره) شد.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، با اشاره به سخنرانی‌های روشن‌گرانه آیت‌الله احسانبخش در دوران حکومت شاهنشاهی و تبیین نهضت اسلامی امام خمینی(ره) برای مردم از منبر مساجد، یادآور شد: خدمات آیت‌الله احسانبخش قبل و بعد از انقلاب بر کسی پوشیده نیست و ایشان همواره منشا اثر و خدمت برای استان و کشور بوده است.

داوطلب با بیان اینکه آیت‌الله احسانبخش عمر خویش را در راه ترويج دين و نشر فرهنگ و معارف اسلامی سپری کرد، گفت: در دوران دفاع مقدس نیز ارسال کمک‌های مردمی و پشتیبانی بی‌نظیر و حضور فعال ایشان در جبهه‌های جنگ مايه دلگرمی رزمندگان اسلام بود.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و عدم امکان برگزاری حضور مراسم یادمان شهدا، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ملی به ویژه شبکه استانی برای بزرگداشت سالگرد ارتحال آیت الله احسانبخش استفاده کنیم.

این مسئول فرهنگی، مسجد کاسه فروشان رشت را محل ترور آیت الله احسانبخش در سال ۱۳۶۱ به دست منافقیت کوردل دانست و متذکر شد: به دنبال برگزاری یادواره تلویزیونی این عالم ربانی به صورت پخش زنده از مسجد کاسه فروشان رشت هستیم.

محمدباقر باقرزاده، مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان نیز، با اشاره به امکان حضور محدود و با فاصله مردم در مساجد همزمان با شب های قدر، عنوان کرد: در صورت تداوم شرایط کرونایی، آماده برگزاری یادواره رسانه ای شهید آیت الله احسانبخش بدون فراخوان عمومی و با حضور قاریان قرآن و مداحان اهل بیت(ع) و سخنرانان هستیم

انتهای پیام

لینک خبر
کد مطلب: 336439
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور