داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
مدیرکل بنیاد هرمزگان
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از آسیب های اجتماعی می کاهد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود.
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان، عطا ناوکی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان طی جلسه ای که شنبه 27 اردیبهشت در سالن ویدئو کنفرانس اداره کل با حضور معاونین، مشاور و مددکار اجتماعی این نهاد داشت، گفت: رویکرد بنیاد در خصوص آسیب های اجتماعی باید رویکرد پیشگیری باشد.
وی اعتیاد به مواد مخدر را یک مسئله پیچیده و حساس دانست و افزود: عدم آگاهی و عدم کنترل اعضای خانواده مقدمه ای برای گرایش به آسیب های اجتماعی است.
ناوکی تاکید کرد: مشاوران و اساتید باتجربه مرکز مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران باید در طول سال چندین جلسه آموزشی با عنوان آسیب شناسی اجتماعی در راستای آگاه سازی مددکاران و جامعه ایثارگری برگزار کنند.
این مقام مسئول ادامه داد: از تجربیات و مهارت سازمان ها و نهادهایی نظیر بهزیستی، مراکز بهداشت، نیروی انتظامی و اورژانس های اجتماعی در زمینه آموزش و مشاوره می توان استفاده بهینه کرد.
وی ضمن بیان اینکه تلاش و هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران باید پیشگیری از وقوع آسیب های اجتماعی باشد، گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود‌.
ناوکی به مسئله اعتیاد اشاره کرد و افزود: برپایی نمایشگاه های فصلی مبارزه با مواد مخدر باعث فهم صحیح از شناخت اثرات اعتیاد می شود.
وی به ظرفیت خوب فعالیت های فرهنگی ایثارگران اشاره کرد و افزود: خوشبختانه خانواده شهدا و ایثارگران در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پیشگام هستند و باید از این نقاط قوت بهره برد.
گفتنی است؛ استان ‌هرمزگان بیش از یک هزار و 500 شهید، دو هزار و 861 جانباز و 341 آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/
الهام اسلام پناه خبرنگار ایثار هرمزگان
 
کلمات کليدی: ایثار هرمزگان، ایثار و شهادت، ترویج فرهنگ، آسیب شناسی اجتماعی، ایثارگران، هرمزگان
کد مطلب: 336691
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور