داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
مدیرکل بنیاد هرمزگان
حق معیشت کلیه ایثارگران فاقد شغل برقرار خواهد شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۲
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان گفت: طی مذاکراتی که با بنیاد مرکز انجام شده است انتظار می رود تا پایان شش ماهه نخست امسال کلیه ایثارگران فاقد شغل حق معیشت دریافت کنند.
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان، عطا ناوکی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان در مصاحبه با خبرنگار ایثار این استان، ضمن تبریک به مناسبت 27 اردیبهشت روز جهانی ارتباطات گفت: اسفند سال ۹۸ حق معیشت ۶۱ جانباز زیر ۲۵ درصد و حق پرستاری 338 والدین شهید هرمزگانی برقرار شد.
وی با اشاره به اینکه حق پرستاران والدین شهدا ماهانه پرداخت می شود، افزود: به ایثارگران فاقد شغل که همان جانبازان زیر 25 درصد هستند پس از برقراری حق معیشت، به صورت دائمی و ماهانه مبلغی پرداخت خواهد شد.
ناوکی ایثارگران را شایسته خدمت رسانی بیشتر دانست و گفت: تمامی ایثارگران انسان هایی بی ادعا و وفادار به این نظام هستند؛ آنها دوران دفاع مقدس صداقت، ایثار، وفاداری، عشق به ولایت فقیه و میهن را با حماسه های خود در سنگران خاکی ثابت کردند.
وی ضمن اشاره به مشکلات معیشتی و اقتصادی ایثارگران که جزء اقشار آسیب پذیر محسوب می شوند، ادامه داد: با توجه به اینکه هرمزگان یکی از استان های محروم شناخته شده است، به یقین با پیگیری های صورت گرفته حق معیشت همه جانبازان زیر 25 درصد فاقد شغل، تا پایان شش ماهه نخست امسال برقرار خواهد شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان در پایان با بیان اینکه به دنبال ارائه بهترین خدمات برای ایثارگران هستیم و سعی می کنیم از ظرفیت های داخل و خارج این نهاد استفاده بهینه ببریم، گفت: در راستای خدمت رسانی به ایثارگران باید مثل خود آنان برای رسیدن به هدف؛ صادق، وفادار، باانگیزه و گوش به فرمان ولی فقیه زمان خویش باشیم.
گفتنی است؛ استان ‌هرمزگان بیش از یک هزار و 500 شهید، دو هزار و 861 جانباز و 341 آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/

الهام اسلام پناه خبرنگار ایثار هرمزگان
کلمات کليدی: ایثار هرمزگان، حق معیشت، ایثارگران، فاقد شغل، حق پرستاری، هرمزگان
کد مطلب: 336767
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور