داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
مدیرکل بنیاد هرمزگان
اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر جزء اولویت های مهم بنیاد است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۹
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان گفت: با توجه به بیکاری فرزندان شاهد و ایثارگر، یکی از اولویت های مهم بنیاد ایجاد اشتغال پایدار است.
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان، عطا ناوکی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان 31 اردیبهشت در گفتگو با خبرنگار ایثار این استان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: دو روز گذشته، جلساتی به منظور جذب و به کارگیری فرزندان شاهد و ایثارگر با مدیران نهادهای اجرایی حمید محمد حسینی مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر، علی اکبر اخوان مدیرعامل مؤسسه حفاظتی و مراقبتی اختر افروزان نصر و محمد کاشانی معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صورت گرفت که نوید بخش بود.
وی بیکاری را یکی از عوامل تأثیرگذار در به وجود آمدن بحران و آسیب های اجتماعی دانست و گفت: دغدغه فکری اکثر ایثارگران اشتغال فرزندانشان است که تنها با ایجاد شغل و کسب درآمد پایدار، معیشت آنها بهبود می یابد.
ناوکی در ادامه بیان کرد: اگر همه نهادهای اجرایی سهمیه ۲۵ درصدی استخدام خانواده شهدا و ایثارگران را بر اساس قوانین رعایت کنند معضلات ناشی از بیکاری برطرف می شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه مدیران نهادهای اجرایی مورد نظر، آمادگی خود را برای به کارگیری خانواده های شهدا و ایثارگران اعلام کردند، ادامه داد: در حال حاضر 600 نفر از فرزندان شهید، جانباز و آزاده هرمزگانی بیکار هستند که این مسئله با حمایت و همدلی همه مسئولان استان حل شدنی است.
وی اشاره ای به نخبگان و ایثارگران با استعداد شاغل در بسیاری از ادارات و سازمان های دولتی و غیر دولتی کرد و افزود: از آنجایی که این قشر رازدار و محرم انقلاب اسلامی ایران هستند و می توانند چرخ ترقی آن را به سمت مؤفقیت های بیشتر هدایت کنند، شایستگی جایگاه مدیریتی دارند.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان بر ضرورت اولویت فرزندان ایثارگران در جذب و استخدام تأکید کرد و افزود: از تمامی مدیران اجرایی نهادها خواستاریم برای پاسداشت خون شهدا و تجلیل از جانبازان و آزادگان به این امر مهم اهتمام ورزند.
گفتنی است؛ استان ‌هرمزگان بیش از یک هزار و 500 شهید، دو هزار و 861 جانباز و 341 آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/

 


الهام اسلام پناه خبرنگار ایثار هرمزگان
کلمات کليدی: ایثار هرمزگان، اشتغال پایدار، اولویت، بیکاری، شاهد و ایثارگر، هرمزگان
کد مطلب: 336918
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور