داخلی صفحه ایلام خبر
 
همسر و مادر شهیدان جاویدالاثر «حیدری» آسمانی شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۵
«حاجیه خانم قدمخیر حیدری راد» از استان ایلام، همسر گرامی شهید والامقام «حاج علی صفر حیدری» و مادر گرانقدر شهیدان معزز «عبدالحسین و صالح حیدری» به شهدای جاویدالاثرش پیوست و آسمانی شد.
همسر و مادر شهیدان جاویدالاثر «حیدری» آسمانی شد
 
به گزارش «ایثار» از ایلام، مرحومه «حاجیه خانم قدمخیر حیدری راد» همسر گرامی شهیدِ جاویدالاثرِ والامقام «حاج علی صفر حیدری» و مادر گرانقدر شهیدان معزز جاویدالاثر «عبدالحسین و صالح حیدری» پس از سال‌ها دوری و فراق به جمع شهدای جاویدالاثرش پیوست.
مراسم تشییع پیکر پاك این یادگار شهدا روز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه، در بهشت رضای ایلام برگزار شد و پیکر پاک این همسر و مادر فداکار در گلزار مطهر شهدای شهر ایلام آرام گرفت.
شهید گرانقدر حاج علی صفر حیدری به عنوان نیروی بسيجي به مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق پیوست و در سال ۱۳۶۵ در منطقه کوت عراق به شهادت رسید و به جمع شهدای جاویدالاثر پيوست.
شهيد جاویدالاثر عبدالحسين حيدري در سال ۱۳۵۹ به دست رژيم بعثي عراق به فیض والای شهادت نائل آمد.
شهید صالح حیدری در دوران دفاع مقدس نیز به عنوان نیروی رزمی در مقابل تجاوزگری دشمن بعثی، به مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق پیوست و راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل شد، تا آنکه پس از مجاهدت فراوان سرانجام در ۲۵ اسفند سال ۱۳۶۹ در منطقه کوت عراق به شهادت رسید و به جمع شهدای جاویدالاثر پیوست.
انتهای پیام/
کد مطلب: 337025
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور