سوم خرداد یادآور مقاومت در برابر زیادی خواهی متجاوزان است
تاریخ انتشار : شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: سوم خرداد یک رویداد تاریخی نیست، بلکه یک جریان تاریخ ساز است که به مردم جهان آموخت باید در برابر زیادی خواهی های متجاوزان مقاومت و مبارزه کرد.
سوم خرداد یادآور مقاومت در برابر زیادی خواهی متجاوزان است
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی با تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر و گرامیداشت شهدای فتح خرمشهر گفت: رزمندگان مجاهد و مبارز با افتخار، پرچم زیبای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بر فراز مسجد جامع و پل تخريب شده خرمشهر در سوم خرداد ۱۳۶۱ به اهتزاز درآوردند. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی با بیان اینکه سوم خرداد يکی از مهمترين و زيباترين روزهای انقلاب اسلامی ايران به شمار می رود، خاطرنشان کرد: فتح خرمشهر به آسانی حاصل نشد، این شهر چهارم آبان ۱۳۵۹ به اشغال رژیم بعث عراق درآمد و پس از ۵۷۸ روز (۱۹ماه) ، بار ديگر توسط رزمندگان اسلام فتح شد.
وی با بیان اینکه آزادی خرمشهر تبدیل به یک هدف و یک آرمان برای کل کشور شده بود، ادامه داد: در جریان  عملیات بیت‌المقدس تقریبا اسم تمامی استان‌ها می درخشد و شهدای فتح خرمشهر خراسان رضوی افتخار مردم این خطه هستند.
این مقام مسئول به تاریخ دفاع مقدس اشاره کرد و افزود:  در جریان آزادسازی خرمشهر حدود ۱۶ هزار ۵۰۰ نیروی عراقی کشته و زخمی و ۱۹ هزار نفر نیروی عراقی به اسارت نیروهای ایرانی درآمدند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: سوم خرداد یک رویداد تاریخی نیست، بلکه یه جریان تاریخ ساز است که به مردم جهان آموخت باید در برابر زیادی خواهی های متجاوزان، مقاومت و مبارزه کرد.
وی در پایان افزود: در عملیات بیت المقدس در کنار نام شهدا، نام زیبای شهید علی صیاد شیرازی و حاج قاسم سلیمانی می درخشد و آحاد مردم ایران اسلامی به ادامه راه شهدای خود افتخار می کنند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 337381
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور