داخلی صفحه البرز خبر
 
عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس بود
تاریخ انتشار : شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس بود، این رویداد حماسه غرور آفرینی برای ملت ایران بود که همه اقوام ایرانی در تحقق آن نقش داشتند.
عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس بود
 
به گزارش ایثار واحد خبر استان البرز سلیمان رستمیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، پیش از ظهر امروز 3 خردادماه در مراسم بزرگداشت سیزدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران، نکوداشت فاتحان خرمشهر و ایثارگران عرصه سلامت که با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، مسئولین لشگری و استانی و خادمین شهدا در اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز و به صورت سراسری و ویدئو کنفرانس در سراسر کشور برگزار شد، گفت: عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس بود، این رویداد حماسه غرور آفرینی برای ملت ایران بود که همه اقوام ایرانی در تحقق آن نقش داشتند.
وی در ادامه تصریح کرد: نسلی که خرمشهر را آزاد کرد، نسل جوانی بودند که از آرمان‌های امام و انقلاب الگو میگرفتند و با حضورشان در عملیات، آن زمان به تثبیت انقلاب و هم به ادامه دفاع از سرزمین‌های جغرافیایی این کشور کمک کردند.
رستمیان افزود: استان البرز در این حماسه غرور آفرین نقش پررنگی ایفا کرد و تعداد زیادی از جوانان این استان در قالب ارتش و نیروهای مردمی حضور پیدا کردند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه با اشاره به اهمیت سوم خرداد برای کشور و نمایان شدن ضعف دشمن در این روز، ادامه داد: خرمشهر در سال‌های آغاز جنگ شرایط ویژه و استراتژیکی داشت و همین امر موجب شد تا دشمن در صدد ضربه زدن به این منطقه پرداخت.
وی با تأکید بر اصل وحدت و همدلی که موفقیت و پیروزی کشور را به ارمغان آورد، اضافه کرد: جوانان ما در دوران دفاع مقدس حماسه‌های غرور آفرینی را خلق کردند و تمامی این افتخارات را با تاسی از فرمان امام و در دفاع از سرزمین شان خلق کردند.
این مقام مسؤول با تاکید بر اینکه دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است، گفت: ما باید قدر قهرمانان دفاع مقدس را بدانیم تا این روحیه در جامعه بماند و این مملکت به جهاد و ایثار نیاز دارد و آنچه که امروز ما به عنوان اندیشه سیاسی یه آن اعتقاد داریم این است که در مقابل دشمنان سر خم نمی‌کنیم.
گفتنی است، در حاشیه این برنامه از خانواده شهید گروسی به عنوان شهید شاخص و خانواده شهیدان حیدری، ورزدار، اویسی و کاظمی و جانبازان حاج حمید پارسا، سردار حاج علی و حاج شوذب محمدی تجلیل به عمل آمد.
 
کد خبر 99/76
انتهای پیام/
کد مطلب: 337431
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور