داخلی صفحه ایلام خبر
 
آزادسازی خرمشهر نقطه عطفی در دفاع مقدس بود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۱
مدیرکل بنیاد ایلام بیان کرد: پیروزی در عملیات بیت المقدس روحیه مضاعفی به نیروهای مسلح داد، از این رو می توان گفت آزادسازی خرمشهر نقطه عطفی در دوران دفاع مقدس بود.
آزادسازی خرمشهر نقطه عطفی در دفاع مقدس بود
 
به گزارش ایثار از ایلام؛ به مناسبت سالروز فتح خرمشهر و به منظور تجلیل از رشادتهای شهدا و ایثارگران در عملیات غرورآفرین بیت المقدس، اسدالله تولیده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام روز شنبه ۳ خردادماه، با خانواده های معظم شهیدان والامقام احمد فتاحی پور، مهدی آدینه شوهانی و همچنین جانبازان گرانقدر مصطفی صفاری و محمد بیانی دیدار و گفتگو کرد.
تولیده در حاشیه این دیدارها در گفتگو با ایثار، با اشاره به اینکه آزادسازی خرمشهر در یکی از بزرگترین عملیاتهای دوران دفاع مقدس که عملیات بیت المقدس بود، صورت گرفت، اظهار کرد: در دورانی کشور در داخل با مشکلاتی روبرو بود و در جنگ نیز یکی از استراتژیک‌ترین شهرهای ایران اسلامی بیش از ۱۹ ماه در اشغال دشمن متجاوز قرار داشت، عملیات بیت المقدس با هدف آزادسازی خرمشهر آغاز شد.
وی افزود: در این شرایط شاید کمتر کسی برای رزمندگان اسلام احتمال پیروزی در این عملیات قائل بود.
مدیرکل بنیاد ایلام بیان کرد: روحیه مقاومت و وحدتی که میان رزمندگان در جهت آزادسازی خرمشهر شکل گرفت، دلیل غلبه بر دشمن در عملیات بیت المقدس بود که این پیروزی روحیه مضاعفی به نیروهای مسلح داد، از این رو می توان گفت آزادسازی خرمشهر نقطه عطف در دوران دفاع بود، چرا که تمام معادلات دشمن را بر هم ریخت.
گفتنی است در این دیدارها حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، سردار جمال شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام، سردار نورعلی یاری فرمانده انتظامی استان ایلام، خیرالله گراوند فرماندار ایلام، محمد حسین پولادی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان ایلام نیز حضور داشتند.
شهیدان احمد فتاحی پور و مهدی آدینه شوهانی از شهدای استان ایلام در عملیات بیت المقدس بودند که در سال ۱۳۶۱ به فیض والای شهادت نائل آمدند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 337559
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور