شهدای سوم خرداد عزتی برای تمام نسل‌ها خلق کردند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۵
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: شهدای سوم خرداد، عزتی برای تمام نسل ها خلق کردند.
شهدای سوم خرداد عزتی برای تمام نسل‌ها خلق کردند
 
به گزارش «ایثار»، صدیقه خدیوی شنبه سوم خرداد در دیدار با مادر شهید فتح خرمشهر ابوالقاسم دشتبان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات بیت المقدس گفت: رمز پیروزی جمهوری اسلامی ایران طی هشت سال دفاع مقدس که در مقابل استکبار جهانی ایستاد توکل به خدا و تبعیت از امام راحل بود.
معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی افزود: لحن دنیا با نظام اسلامی پس از آزادسازی خرمشهر، عوض شد و جمهوری اسلامی در اوج قدرت سیاسی و نظامی قرار گرفت چرا که فتح خرمشهر شکست تاریخی برای صدام و همه ابرقدرت‌های جهان بود.
وی با بیان اینکه شجاعت رزمندگان اسلام مدیون رشادت های مادرانی است که فرزندانی رشید تربیت کرده‌اند، افزود: مادران شهدا باید الگوی همه مادران و دختران باشند و امروز  فرزندی که شجاع، دلیر، نترس و مومن تربیت می شود نتیجه آموزه های دینی والدین است.
در این دیدار حسین زاده مسئول بسیج ورزشکاران استان خراسان رضوی، شیخ زاده معاون اداره ورزش و جوانان مشهد و رییس حوزه ایثارگران ورزش و جوانان استان و سلاطین رییس اداره ورزش و جوانان مشهد مقدس نیز حضور داشتند.
شهید ابوالقاسم دشتبان در ۲۶ شهریور ۱۳۳۸ در مشهد چشم به جهان گشود و در سوم خرداد ۱۳۶۱ به مقام رفیع شهادت نائل آمد، پیکر مطهرش در گلزار شهدای خواجه ربیع آرام گرفته است. 
انتهای پیام/
کد مطلب: 337576
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور