بازسای یکصد تابلوی تمثال شهدا در گیلان با مشارکت بنیاد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۴
مدیرکل بنیاد گیلان ضمن تقدیر و تشکر از همکاری مستمر دهیاری ها و شهرداری ها در بازسازی تابلوهای شهدا، گفت: حدود ۱۰۰ تابلو بصورت مشارکتی در سال ۱۳۹۸ بازسازی شد و این روند در استان گیلان در حال انجام است.
بازسای یکصد تابلوی تمثال شهدا در گیلان با مشارکت بنیاد
 
به گزارش «ایثار»، عبدالله پاکاری در گفتگو با سایت ایثار استان، با بیان اینکه یکی از تأثیرگذارترین جریانهای هنری در ایران معاصر، هنر بازنمایی ارزشها در جنگ تحمیلی و نمایش رشادتهای بزرگ مردان تاریخ عرصه دفاع است، گفت: نمایش و تصویرسازی شهدا بـر تابلوهای شهری با اتمام جنگ آغــاز شد و تا امروز ادامه دارد و با گذشت بیش از سه دهــه پــس از جنگ بازنگری در تمثال شهدا و بازسازی محتوایی آن یک ضرورت است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با اشاره به وجود بیش از ۶۰۰ تابلوی تصویری از شهدا در سطح استان گیلان، گفت: عمده این تابلوها در دهه هشتاد، توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نوسازی شد ولی با توجه به اینکه گیلان، استانی مسافرپذیر است و عکس و نماد شهدا در ورودی شهرها نمادی از روحیه ایثار، شهادت و مقاومت خواهد بود، باید به بهترین شیوه و در کوتاه ترین زمان ممکن این تابلوها مورد بازسازی مجدد قرار گیرد.
وی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری مستمر دهیاری ها و شهرداری ها در بازسازی تابلوهای شهدا گفت: حدود ۱۰۰ تابلو بصورت مشارکتی در سال ۱۳۹۸ بازسازی شد و این روند در استان گیلان در حال انجام است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 337742
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور