ایثار اجتماعی از مولفه‌های مهم و ضروری جامعه امروزی است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۶
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد خراسان رضوی بیان کرد: یکی از مولفه‌های مهم و ضروری جامعه امروزی، ایثار اجتماعی است که در این فرهنگ که نشأت گرفته از فرهنگ ایثار و شهادت است، انسان‌ها سعی می‌کنند، از خواسته‌های به حق خود بگذرنند و به دیگران کمک کنند.
ایثار اجتماعی از مولفه‌های مهم و ضروری جامعه امروزی است
 
به گزارش «ایثار»، صدیقه خدیوی سه شنبه ۱۳ خرداد با تسلیت فرا رسیدن ۱۴  و ۱۵ خرداد، گفت: یکی از مولفه‌های مهم و ضروری جامعه امروزی، ایثار اجتماعی است. در این فرهنگ که نشأت گرفته از فرهنگ ایثار و شهادت است، انسان‌ها سعی می‌کنند، از خواسته‌های به حق خود بگذرند و به دیگران کمک کنند.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد خراسان رضوی بیان کرد: در راستای اعتلاء و اجرای این فرهنگ متعالی، بنیاد استان از میان خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان، ۱۰۶ خیّر ایثارگر را شناسایی کرده است.
وی با بیان اینکه بنیاد نقش سازماندهی در عملکرد خیرین ایثارگر دارد، افزود: بسیاری از افراد به صورت داوطلبانه رزمایش همدلی را انجام دادند، اما اگر افراد خیر در قالب یک تیم بزرگ فعالیت کنند، اثرات آن قطعا بیشتر خواهد بود.
وی ادامه داد: خیرین ایثارگر در زمان شیوع بیماری کرونا ۲۰۰ بسته معشیتی به ارزش یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تهیه و در میان آسیب دیدگان از این بیماری، توزیع کردند.
خدیوی به معتمدین معین اشاره کرد و افزود: معتمدین معین پل ارتباطی بنیاد و جامعه ایثارگری هستند که با معرفی افراد خیر و ایثارگران آسیب دیده می‌توانند در این حلقه معنوی شرکت کنند.
معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی افزود: اگر شهدا، جانبازان و آزادگان در جامعه ارزش والایی دارند، به خاطر این است، که از جان و سلامتی خود در راه رسیدن به رضایت حق، گذشتند.
وی در همین راستا افزود: اگر سبک زندگی شهدا و ایثارگران را بررسی و وصیت نامه‌های این عزیزان را مطالعه کنیم، زندگی آنان سراسر از ایثار، گذشت و فداکاری است که باید الگویی برای جوانان باشد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 338386
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور