حماسه آفرينان ۱۵ خرداد اسوه‌های ايثار و شهادت بودند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۲
مدیرکل بنیاد شهرستان های استان تهران گفت: حماسه آفرينان 15 خرداد اسوه های ايثار و شهادت بودند و ملت ایران فداکاری و پایداری آنان را سرلوحه زندگی خود قرار داده‌اند.
حماسه آفرينان ۱۵ خرداد اسوه‌های ايثار و شهادت بودند
 
به گزارش «ایثار»،عبداله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران در دیدار با آیت الله محمودی امام جمعه ورامین گفت: بزرگداشت یوم الله ۱۵ خرداد و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر این قیام خونین است.
وی افزود : ۱۵خرداد یادآور رشادت آزاد مردانی است که با نثار خون خویش نقطه عطفی در مبارزات مردم ایران علیه ظلم به وجود آوردند که به روان پاک تمام شهیدان درود میفرستیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران در ادامه افزود : قیام خونین ۱۵ خرداد نقطه عطفی در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ایران محسوب می‌شود و امام راحل فرمودند: «پانزده خرداد در عین حالی که مصیبت بود لکن مبارک بود برای ملت که منتهی شد به یک امر بزرگی و آن استقلال کشور و آزادی برای همه مملکت». پس اصلی ترین پیام قیام ۱۵ خرداد ۴۲این بود که هیچ حکومتی با ظلم نمی ماند.
عبداله مرتضوی با بیان اینکه امروز ملت ايران اسلامی نیز با الهام از راه حماسه آفرينان پانزدهم خرداد، درس جانبازی، فداکاری و پايداری آموختند و روزهای شور و حماسه فراوانی آفریدند؛ افزود: مبارزه پیگير و مقاومت خستگی ناپذير ملت ايران از سال ۴۲ تا ۵۷ که به انقلاب اسلامی کشيده شد ريشه در قيام خونين ۱۵ خرداد داشت و برگرفته از جانبازی های زنان و مردان قهرمان آن روز از جمله مردان و زنان قهرمان شهرهای قرچک، ورامین و پیشوا داشت.
انتهای پیام/
کد مطلب: 338453
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور