عیادت مسئولین استان کرمان از مادر شهیدان سیف الدینی راد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۰
امام جمعه کرمان و استاندار کرمان از مادر شهیدان سیف الدینی راد در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان فاطمه الزهرا(س) کرمان عیادت کردند.
عیادت مسئولین استان کرمان از مادر شهیدان سیف الدینی راد
 
به گزارش «ایثار» احمد گروئی ساردو مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگرتان استان کرمان به همراه حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان از مادر سه شهید والامقام سیف الدینی راد در محل بیمارستان فاطمه الزهرا(س) کرمان عیادت کردند.
گروئی ساردو درباره این دیدار تصریح کرد: خانم بی بی جلیله قوامی راد مادر شهیدان سیف الدینی راد اسوه صبر و ایثار است؛ چون از تمام عزیزان دست شست و امروز همانگونه که ایشان در برابر خداوند خود سر تعظیم فرود می آورد، همه ی ما و مسئولین نظام در برابر ایشان و تمام مادران شهدا تعظیم میکنیم.
وی در ادامه گفت: حاجیه خانم قوامی راد  سه فرزند خود و همچنین  نوه خود در راه اسلام و انقلاب اهدا کرده است.
گروئی ساردو با اشاره به اینکه محمدجواد فدایی استاندار کرمان از مادر شهیدان سیف الدینی عیادت کرد، افزود: استادار کرمان با حضور در بیمارستان از مادر شهیدان سیف الدینی راد عیادت کرد و از احوال و روند درمانی وی جویا شد.
مدیرکل بنیاد استان اظهار داشت:  محمد حسین، محمد حسن و محمد عباس سیف الدینی راد سه فرزند این بانوی یزرگوار هستند و محسن برهانی نوه ی ایشان هستند که همگی جانشان را تقدیم اسلام کردند و به شهادت رسیدند.
گروئی ساردو با بیان اینکه محمدحسن سیف الدینی راد 31 فروردين1341، در شهرستان كرمان چشم ‌به متولد شده است، بیان داشت: ایشان تا پايان مقطع كارداني در دانشگاه تربيت معلم درس خواند، معلم بود و به‌ عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت.
وی تصریح کرد: محمد حسن پنجم مهر 1360، در آبادان براثر اصابت‌ تركش نیز به ‌شهادت رسيد.
گروئی ساردو افزود: محمدعباس برادر ایشان هم 11 ‌بهمن‌1344، در شهرستان‌كرمان چشم به جهان گشود و به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت، وی يكم فروردين 1363، در طلائيه بر اثر اصابت ‌تركش به‌شهادت رسيد.
گروئی ساردو محمدحسين را از دیگر فرزندان این مادر صبور برشمرد و گفت: محمد حسین  در 26 ‌آذر 1342، در شهرستان كرمان به دنیا آمد، او دانشجوی مقطع‌ كارداني بود که در سال 1362، ازدواج كرد و صاحب دو دختر شد، معلم ‌بود و به عنوان‌ بسيجي در جبهه حضور يافت.
گروئی ساردو اظهار داشت: محمد حسین دوم مرداد 1367، در بيمارستان کرمان براثر صدمات ناشي از موادشيميايي به شهادت رسيد.
وی بیان داشت: محسن برهانی نوه ی خانم قوامی راد است که 8 مهر 1348، در شهرستان رفسنجان متولد شده است.
گروئی ساردو گفت: محسن تا سال چهارم متوسطه تحصيل میکرد و به عنوان بسيجي درجبهه حضور يافت.
 وی افزود: محسن برهانی چهارم‌ دی ‌1365، در ام ‌الرصاص بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد، پيكر وي مدت‌ها در منطقه بر جا ماند و پس از تفحص سال 1375، در گلزار شهدای شهر كرمان به خاك سپرده شد.
انتهای پیام./
کد مطلب: 338460
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور