​بررسی و رصد جانبازان نخاعی از نظر ابتلا به بیماری کرونا
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۹
مدیرکل امور تخصصی و گروه‌های ویژه بنیاد شهید و امور ایثارگران از اجرای طرح بررسی و رصد جانبازان نخاعی از نظر ابتلا به بیماری کرونا خبر داد.
​بررسی و رصد جانبازان نخاعی از نظر ابتلا به بیماری کرونا
 
به گزارش «ایثار»، دکتر مسعود جوادی با اشاره به برقراری تماس تلفنی با تمام جانبازان نخاعی سراسر کشور گفت: طی اجرای این طرح تقریباً با تمامی جانبازان ضایعه نخاعی تماس گرفته شد که ۱۳۰۰ نفر از این عزیزان به تماس پاسخ گفتند. متأسفانه تعدادی نیز پاسخگوی تلفن خود نبوده و یا تلفن آن‌ها خاموش بود که البته وضعیت این عزیزان نیز به‌طورکلی از معاونت بهداشت و درمان بنیاد محل سکونت استعلام شده است.
وی با بیان اینکه این طرح برای تمامی استان‌ها اجرا شده است افزود: خوشبختانه وضعیت اکثریت جانبازان از نظر ابتلا منفی بود و ۱۱ نفر نیز در کل کشور درگیر این بیماری شده‌اند که خوشبختانه با درمان‌های صورت گرفته سلامتی خود را به دست آوردند.
مدیرکل امور تخصصی و گروه‌های ویژه بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: خوشبختانه جانبازان نخاعی به شکل بسیار جدی با موضوع قرنطینه خانگی برخورد کرده‌اند و رهنمودهای بهداشتی نیز در زمینه پیشگیری و آشنایی با علائم بیماری ارائه شده است.
جوادی در انتها تأکید کرد: آموزش‌های بهداشتی لازم از طریق فضای مجازی و در کانال‌های مربوط به گروه‌های جانبازی نیز در دسترس این عزیزان قرار گرفته است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 338540
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور