مزارهای شهدا شناسنامه فرهنگی هر شهرستان هستند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۱
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران عجب‌شیر مزار شهدا را شناسنامه فرهنگی شهرستان دانست و خواستار اجرای وظایف هر یک از ادارات در قبال مزار شهدا شد.
 
به گزارش ایثار آذربايجان شرقي از عجب‌شیر احمد خیرخواه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان عجب‌شیر، بیست و چهارم خردادماه سال 99 در جلسه ساماندهی مزار شهدای بخش قلعه چای ضمن تشریح وظایف ادارات و دهیاری‌ها در خصوص مزار شهدا گفت: بر اساس بخشنامه‌های جاری، مزارهایی که توسط بنیاد بازسازی‌شده است، جهت نگهداری و درصورت نیاز به مرمت، تحویل دهیاری می‌شود.
وی افزود: طب قانون دهیاری ها به حفظ و حراست از مزارهای ساماندهی شده موظف و ادارات آب و برق نیز موظف به تأمین آب و روشنایی مزارها هستند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان عجب‌شیر مزار شهدا را شناسنامه فرهنگی شهرستان بیان کرد و خواستار اجرای وظایف هر یک از ادارات در قبال مزارهای مطهر شهدا شد.
علی امانی بخشدار قلعه چای در ادامه این جلسه گفت: امروز ما هر چه داريم از شهيدان و فرهنگ ايثار و شهادت است و ساماندهی گلزار شهدا نمونه‌ای بارز از مصادیق تکريم شهدا است.
وی ضمن بیان اهمیت جایگاه شهدا و لزوم توجه بیشتر به شهدای گران‌قدر افزود: جایگاه شهدا نباید فقط لفظی باشد، بلکه باید جایگاه شهدا حفظ و ارزش گذاری شود.
در این جلسه مزارهای شهدایی که توسط بنیاد در سنوات گذشته بازسازی‌ و ساماندهی شده بود، تحویل دهیاران محترم گردید.
انتهای پیام
کلمات کليدی: ایثار، آذربایجان، شرقی، عجب‌شیر، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، بخشدار قلعه چای، دهیاران، مزار شهدا،
کد مطلب: 339275