​همایش "نفس‌های سوخته" در سردشت برگزار شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۹
آیین گرامیداشت سی و سومین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت با عنوان "نفس‌های سوخته" با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور تعداد کمی از مردم و مسوولان در این شهرستان مرزی برگزار شد.
​همایش "نفس‌های سوخته" در سردشت برگزار شد
 
 
به گزارش ایثار آذربایجان غربی؛ فرماندار سردشت در این مراسم که شامگاه شنبه به دلیل شیوع بیماری کرونا با حضور شمار کمی از مسوولان و مصدومان شیمیایی این شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد، از این جنایت به عنوان سند حقانیت نظام اسلامی ایران و جنایتکاری آمریکا و ایادی آن یاد کرد و ادامه داد: با گذشت بیش از سه دهه از این جنایت شیمیایی رژیم بعثی، نه تنها فجایع ناشی از این فاجعه غم‌انگیز التیام نیافته است بلکه آثار مصیبت بار قصور و چشم‌پوشی عامدانه حامیان و پشتیبانان صدام در عرصه جنگ‌های نیابتی و تروریستی نظام سلطه و صهیونیسم، فجایع جدیدی را علیه بشریت و مردمان مظلوم این کشورها پدید آورده است.
 
اقصی نخشی پور با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی کلینیک مصدومان شیمیایی سردشت افزود: این کلینیک که تلاش می‌شود در هفته دولت آماده بهره برداری شود، و بخش عمده‌ای از مشکلات این عزیزان را رفع خواهد کرد.
 
در ادامه دبیر انجمن دفاع از حقوق مصدومان شیمیایی سردشت نیز در این مراسم اظهار داشت: سردشت به عنوان نخستین شهر قربانی سلاح‌های شیمیایی در جهان می‌تواند صدای مظلومیت ملت ایران در دوران جنگ تحمیلی باشد، صدایی که مظلومیت و ابعاد مختلف آن به گوش جهانیان نرسیده است.
 
رحیم واحدی فاجعه سردشت را حمله به انسانیت عنوان کرد و افزود: باید در سطح بین‌المللی توجه ویژه‌ای به این جنایت صورت گرفته و به گفته رهبر معظم انقلاب سردشت باید به نماد مظلومیت ایران در جهان تبدیل شود.
 
در ادامه این مراسم از پدر یک شهید شیمیایی و یک جانباز ۷۰ درصد شیمیایی به نمایندگی از مصدومان شیمیایی این شهرستان قدردانی شد.
کد مطلب: 341003