برگزاری ۲۵۰ جلسه مشاوره برای ایثارگران استان مرکزی از ابتدای سال
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۷
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد مرکزی با اشاره به برگزاری ۲۵۰ جلسه مشاوره از ابتدای سال جاری تاکنون، بیان کرد: در حال حاضر این مراکز با حضور سه روان شناس مجرب و یک روانپزشک در تمامی روزهای هفته اقدام به ارائه خدمات می‌کند.
برگزاری ۲۵۰ جلسه مشاوره برای ایثارگران استان مرکزی از ابتدای سال
 
به گزارش «ایثار»، عزیزالله شیخی در گفتگو با خبرنگار ایثار استان اظهار داشت: ارائه خدمات مشاوره‌ای برای رسیدن به یک جامعه سالم و نفوذ ناپذیر در مقابل چالش‌ها، شناخت قابلیت‌ها و استعدادهای درونی و همسو شدن با امکانات از ضروریات اصلی است و به این منظور و برای یاری رسانی به جامعه ایثارگری استان، مراکز مشاوره در دو شهرستان اراک و خمین از سال ۱۳۷۴ با اجرای برنامه‌هایی همچون روانشناسی و مشاوره به صورت فردی، گروهی و تلفنی شروع به فعالیت کرده و تاکنون با استفاده از مشاوران و روانشناسان و روانپزشکان سرآمد به ارائه خدمت مشغول بوده است.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد مرکزی افزود: با توجه به اینکه مصادیق آسیب‌های اجتماعی در میان ایثارگران بسیار اندک است، اما با این وجود، برنامه‌های مختلفی به منظور پیشگیری از آسیب‌ها توسط بنیاد به این افراد ارایه می‌شود تا اگر آسیبی به ایثارگر وارد شده باشد با کمک خانواده او اقدامات لازم برای بازگشت فرد آسیب دیده به زندگی عادی صورت بگیرد.
وی افزود: هر یک از ایثارگران تحت پوشش بنیاد می توانند با تماس تلفنی و گرفتن وقت قبلی از مرکز مشاوره شاهد و ایثارگر بصورت حضوری یا تلفنی از انواع خدمات مشاوره به صورت رایگان بهرمند شوند.
شیخی با اشاره به برگزاری ۲۵۰ جلسه مشاوره از ابتدای سال جاری تاکنون، بیان کرد: در حال حاضر این مراکز با حضور سه روان شناس مجرب و یک روانپزشک در تمامی روزهای هفته اقدام به ارائه خدمات می کند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 341139
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور