داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
مدیرکل بنیاد هرمزگان:
بنیاد با استفاده از تمام ظرفیت ها، به ایثارگران خدمات رسانی می کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان گفت: بنیاد با استفاده از تمام ظرفیت های موجود، نهایت تلاش خود را در راستای خدمات دهی به ایثارگران انجام خواهد کرد.
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان، عطا ناوکی یکشنبه هشتم تیر ماه در سفر یکروزه خود به بندرلنگه ضمن دیدار و گفتگو با حجت الاسلام «سید محمد جواد رکنی حسینی» امام جمعه این شهرستان، یاد و خاطره شهدا، به ویژه شهید محمد حسینی بهشتی و 72 تن از یاران باوفایش را گرامی داشت و اظهار کرد: ائمه جمعه در جامعه ما دارای جایگاه بسیار رفیعی هستند و در زمینه های علمی، تجربی و اصول دینی تسلط لازم دارند که باید از مشاوره و راهنمایی آنان بهره مند شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان با اشاره به سیاست های ابلاغی این نهاد جهت رسیدگی و رفع مسائل خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان افزود: برای به حداقل رساندن مشکلات این عزیزان به همدلی، تعامل و همکاری همه دستگاه های اجرایی نیازمند هستیم.
وی با ارائه گزارشی از عملکرد شش ماهه بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان در بخش، اشتغال، وضعیت معیشتی، فرهنگی و اجتماعی جامعه هدف، ادامه داد: با برنامه ریزی منسجم و تلاش بی وقفه مسئولان و کارکنان این نهاد اقدامات مطلوبی صورت گرفته است.
ناوکی تصریح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه مسیر خدمت رسانی، برای تحقق اهداف و برنامه های خود نیازمند هم افزایی و همراهی ویژه است.
این مقام مسئول یکی از روش های مفید برای الگودهی به نسل جدید را انتشار فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دانست و تأکید کرد: بازگو کردن زندگی نامه، خاطرات و وصایای شهدا دین بزرگی است که تا پایان عمر بر گردن ملت ایران خواهد ماند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان افزود: ایثار و شهادت یک فرهنگ متعالی و اسلامی است که اگر جوانان ما عمیق و اصولی با آن آشنا شوند، بی شک راه را از بی راهه تشخیص می دهند و باورهای دینی، ملی، اعتقادی و فرهنگی آنها افزایش می یابد.
وی ضمن اشاره به اینکه ایثارگران با شجاعت بی نظیر خود، برای حفظ انقلاب اسلامی در برابر زورگویان از جانشان مایه گذاشتند، گفت: این نهاد با استفاده از تمام ظرفیت های موجود، نهایت تلاش خود را در خدمات دهی به ایثارگران انجام خواهد داد.
در پایان حجت الاسلام«سید محمد جواد رکنی حسینی» امام جمعه شهرستان بندرلنگه از زحمات و فعالیت های بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان تقدیر کرد و افزود: وظایف دینی و انسانی حکم می کند، در راستای جلب رضایت خانواده های شهدا و ایثارگران از هیچ کاری دریغ نکنیم و خدماتی ارائه دهیم که در خور و شأن این مجموعه مذهبی و ارزشی باشد.
گفتنی است؛ شهرستان بندر لنگه در 180 کیلومتری بندرعباس قرار دارد که 123 شهید، 122 جانباز و 47 آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/


الهام اسلام پناه خبرنگار ایثار هرمزگان
کلمات کليدی: ایثار هرمزگان، بندرلنگه، ایثارگران، ظرفیت های بنیاد، خدمات دهی، هرمزگان
کد مطلب: 341142