نخستین گام مدیریت جهادی در بنیاد؛
واگذاری و ساخت مسکن برای ۱۲ هزار ایثارگر و افزایش سقف تسهیلات مسکن/دستور رییس جمهور برای تسویه مطالبات انباشته ایثارگران تا پایان دولت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۸
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست روز یکشنبه ۸ تیر ماه هیئت دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری از واگذاری و ساخت مسکن برای ۱۲ هزار نفر از جامعه ایثارگران خبر داد.
واگذاری و ساخت مسکن برای ۱۲ هزار ایثارگر و افزایش سقف تسهیلات مسکن/دستور رییس جمهور برای تسویه مطالبات انباشته ایثارگران تا پایان دولت
 
به گزارش «ایثار» رییس جمهور در این جلسه دستور داد تا پایان دولت دوازدهم همه مطالبات ایثارگران تسویه شود؛ همچنان که در ابتدای دولت دوازدهم، مطالبات انباشته ایثارگران از دولت‌های قبل تسویه و پرداخت شد.
دکتر روحانی همچنین خاطرنشان کرد: زیبنده نظام اسلامی نیست که خانواده معظم شاهد و ایثارگران مطالبات معوق داشته باشند.
 
واگذاری و ساخت مسکن برای ۱۲ هزار نفر از ایثارگران
 سعید اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست هیئت دولت از واگذاری و ساخت مسکن برای ۱۲ هزار نفر از ایثارگران خبر داد.
وی پیش از این در مراسم افتتاح ۱۷۴ واحد مسکونی در منطقه هشتگرد با اشاره به ضرورت اقدامات جهادی برای خدمت به ایثارگران گفت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته زمین مناسب در استان‌های مختلف تأمین شده است تا کار ساخت مسکن در این مناطق نیز انجام شود. در حال حاضر کار ساخت ۲ هزار واحد در ۴ استان زنجان، تهران، اصفهان و مرکزی کلید خورده و ان‌شاءالله شاهد تحویل این خانه‌ها به متقاضیان باشیم.
معاون رییس جمهور افزود: دکتر روحانی رییس جمهور محترم بر تأمین مسکن برای جامعه معزز ایثارگری تأکید دارند. در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای نیز با وزارت راه و شهرسازی تنظیم شده و به زودی اجرایی می‌شود. همچنین آمادگی بانک‌ها را برای تأمین اعتبار دریافت کردیم. استاندار محترم البرز نیز به ما قول داده‌اند مشکل زمین ۷ هکتاری منطقه رجایی کرج حل شود تا ان‌شاءالله ۱۴۰۰ نفر از ایثارگران در این منطقه خانه‌دار شوند.
گفتنی است، بیش از ۳۶ هزار و ۵۰۰ نفر از ایثارگران در سال گذشته با معرفی بنیاد به شبکه بانکی از تسهیلات بانکی مسکن با مجموع اعتبار ۲ هزار و ۷۷۸ میلیارد تومان استفاده کردند. از این تعداد ۳۴ هزار و ۷۰۰ مورد مربوط به تسهیلات خرید مسکن بوده و مابقی در قالب تسهیلات ساخت، مورد بهره‌برداری ایثارگران واجد شرایط قرار گرفته است. همچنین با پیگیری‌های صورت گرفته و توافقات به عمل آمده با سازمان ملی زمین و مسکن و با توجه به امکانات موجود در هر استان در سال ۱۳۹۸ واگذاری زمین و پرداخت وجه ریالی ما به ازای زمین جمعاً برای بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ نفر از ایثارگران انجام شده است.
 
 موافقت دولت با افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹
هیئت وزیران، با پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹ موافقت کرد.
بر این اساس، سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹ به ازای هر واحد مسکونی در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر معادل یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، مراکز استان‌ها یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، سایر شهرستان‌ها یک میلیارد ریال و روستاها ۶۰۰ میلیون ریال تعیین شد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 341257
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور