داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
مدیرکل بنیاد هرمزگان:
رفع مشکلات ایثارگران در فرهنگ اسلامی یک فریضه است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۴
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان گفت: در فرهنگ اسلامی توجه به وضعیت زندگی جامعه ایثارگری و رفع مشکلات آنان یک تکلیف دینی، قانونی و عرفی است.
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان، عطا ناوکی یکشنبه هشتم تیر ماه در سفر یک روزه خود به بندرلنگه ضمن دیدار و گفتگو با علیرضا نیکویی فرماندار این شهرستان، اظهار کرد: ایثارگران حق بزرگی بر گردن ملت و نظام اسلامی دارند که با همدلی، تعامل و همکاری های سازنده بخش کوچکی از آن جبران می شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان افزود: شهدا، جانبازان و آزادگان تکلیف خود را به نحو شایسته ادا کردند و دور از انصاف است اگر امروز ما در خدمات دهی به فرزندان و خانواده این عزیزان کم بگذاریم.
وی تأکید کرد: اگر فداکاری ایثارگران به فراموشی سپرده شود و خانواده های آنان مورد بی مهری قرار گیرند، باید در پیشگاه خداوند متعال پاسخگو باشیم.
ناوکی یکی از دغدغه های اساسی جامعه ایثارگران را مسئله اشتغال دانست و گفت: در تاریخ جوامع بشری معضلات ناشی از بیکاری بحث برانگیز بوده است، چرا که اقتصاد با معیشت، سلامت روحی و جسمی هر انسانی ارتباط مستقیم دارد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان با اشاره به اینکه در فرهنگ اسلامی توجه به وضعیت زندگی جامعه ایثارگری و رفع مشکلات آنان یک تکلیف دینی، قانونی و عرفی است، ادامه داد: از آنجایی که فرمانداران رؤسای شورای اداری محسوب می شوند، انتظار می رود به صورت جدی مشکلات جامعه شاهد و ایثارگر را در دستور کار قرار دهند.
وی گزارشی از عملکرد شش ماهه بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان ارائه داد و تصریح کرد: اگر سهمیه استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر در دستگاه های دولتی و خصوصی به طور کامل رعایت شود، خدمت بزرگی به این عزیزان شده است.
پایان این گفتگو علیرضا نیکویی فرماندار شهرستان بندرلنگه با بیان اینکه ملت ایران آرامش، امنیت، پیشرفت و عزت خود را مرهون جانفشانی ایثارگران است، افزود: پیگیری مسئله اشتغال این قشر خدمت ناچیزی است که باید جزء اولویت کاری همه مسئولان باشد.
وی جهت همکاری ویژه با این نهاد اعلام آمادگی کرد و ادامه داد: تکریم و تجلیل از خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان جزء محورهای اساسی و ضروری است که باید با مشارکت و هم افزایی تمامی دستگاه های اجرایی انجام شود.
گفتنی است؛ شهرستان بندر لنگه در 180 کیلومتری بندرعباس قرار دارد که 123 شهید، 122 جانباز و 47 آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/


الهام اسلام پناه خبرنگار ایثار هرمزگان
کلمات کليدی: ایثار هرمزگان، بندرلنگه، مشکلات، ایثارگران، فریضه دینی، هرمزگان
کد مطلب: 341330