بنیاد فردوس:
یاد و خاطر شهیدان حاتمی و دباغ از شهدای آزادسازی مهران در عملیات کربلای 1 گرامی داشته شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵
کاظم دوزنده: امروز به برکت خون شهدا مرز مهران میزبان 70% زائران کربلاست و امن ترین و نزدیکترین و با صرفه ترین مرز برای صادرات کالای ایرانی به سراسر جهان است .
 
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، همزمان با 10 تیر و گرامیداشت روز آزادسازی مهران در عملیات کربلای 1 یاد وخاطر دو شهید شهرستان فردوس، شهیدان دانش آموز سید علی حاتمی و حسین دباغ گرامی گرامی داشته شد.
کاظم دوزنده، ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان، ضمن گرامیداشت و زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهیدان و تبریک این روز بزرگ به ملت دلاور ایران بیان نمود: رژیم بعث عراق پس از ناکامی در بازپس گیری فاو از رزمندگان اسلام از زمین و هوا مرزهای ایران را مورد تجاوز قرار داد و شهرهای مرزی کشور از جمله مهران را به اشغال خود درآورد و اعلام کرد: مهران مهریه فاو است و تازمانیکه ایران در فاو است آنها هم محکم و استوار در مهران خواهد ماند . 
با پیگیریهای حضرت امام (ره ) و جلسات متعدد فرماندهان و اقدامات مختلف تیم های شناسایی تصمیم برانجام عملیات کربلای 1 گرفته شد ، به رغم اینکه تجهیزات کم در اختیار رزمندگان اسلام بود اما عملیات با « رمز یا ابوالفضل العباس ادرکنی » با توجه به امدادهای غیبی آغاز شد که طوفان نسبتا شدیدی همراه با گردو غبار درگرفت و سطح منطقه عملیاتی نیروهای خودی را پوشاند بطوریکه دشمن امکان دید را از دست داد و بدین صورت در 10تیرماه 1365با اجرای پنج مرحله در این عملیات مهران آزاد شد .
امروز به برکت خون شهدا مرز مهران میزبان  70% زائران کربلاست و امن ترین و نزدیکترین و با صرفه ترین مرز برای صادرات کالای ایرانی به سراسر جهان است .
یادشان گرامی و راهشان پررهرو باد.
 گفتنی است شهرستان  فردوس در 200 کیلومتری مرکز استان واقع شده و دارای 200 شهید، 12 آزاده و 400 جانباز میباشد  که تقديم نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران كرده است.
کد مطلب: 341401
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور