داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
رئیس بنیاد بندرلنگه:
حادثه ۱۲ تیر جنایت فراموش نشدنی آمریکا است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۱
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بندرلنگه گفت: حادثه ۱۲ تیر یکی از جنایت های فراموش نشدنی آمریکا است که ضعف و حقارت او را بیشتر آشکار کرد.
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان، سید هادی موسوی عصر پنجشنبه 12 تیر ماه در حاشیه آیین بزرگداشت یاد و خاطره شهدای پرواز شماره 655 هواپیمای مسافربری ایرباس که به صورت نمادین در شهرستان بندرلنگه برگزار شد، اظهار کرد: احترام به مقام شامخ انسان هایی که جان خود را فدا کردند تا ما جان بگیریم، یک تکلیف است.
وی استقلال و عزت جمهوری اسلامی ایران را مدیون شجاعت و فداکاری شهدا، جانبازان و آزادگان دانست و افزود: ایثارگران پرچمداران و پاسداران واقعی این نظام هستند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بندرلنگه با بیان اینکه به شهادت رساندن 290 انسان بی گناه در پرواز 655 توسط آمریکای جنایتکار، حادثه ای تلخ و هولناک بود، تصریح کرد: فاجعه 12 تیر سال 67 حیله آمریکاییان را بیشتر از گذشته نشان داد.
موسوی گفت: دشمنان ما به هیچ قاعده و قانونی پایبند نیستند و به راحتی حقوق بشر را زیر پا می گذارند.
وی ضمن اشاره به اینکه تمام دنیا قدرت و استحکام انقلاب اسلامی را با نام شهدا و ایثارگران می شناسند، ادامه داد: نوجوانان و جوانان غیور ایرانی در دوران دفاع مقدس مثل کوه در برابر زورگویان ایستادند و دشمنان قسم خورده این خاک را ناامید کردند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بندرلنگه با بیان اینکه اقدام ناجوانمردانه آمریکایی ها باعث شد ملت انقلابی ما در سنگر مقاومت مصمم تر شوند، تأکید کرد:حادثه ۱۲ تیر یکی از جنایت های فراموش نشدنی آمریکا است که ضعف و حقارت او را بیشتر آشکار کرد.
گفتنی است؛ شهرستان بندر لنگه در 180 کیلومتری بندرعباس قرار دارد که ۱۲۲ شهید، 154 جانباز و 46 آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/

الهام اسلام پناه خبرنگار ایثار هرمزگان
کد مطلب: 341813