زمینه‌های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در نسل جوان فراهم شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۵
استاندار گیلان راه شهیدان را پر رهرو دانست و گفت: باید زمینه های مناسب برای نسل جوان در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را فراهم آورده و بیش از پیش آنان را با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی آشنا سازیم.
زمینه‌های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در نسل جوان فراهم شود
 
به گزارش «ایثار»، ارسلان زارع عصر روز شنبه در دیدار با خانواده شهیدان «علی انصاری» و «علیرضا نورانی» اظهار داشت: تقدیر شهیدان انصاری و نورانی، این بود که در زادگاه خود به درجه رفیع شهادت نائل آیند و مردم گیلان، قدردان تلاش‌های آنان هستند.
وی خدمات ماندگار و ارزشمندی که از این شهیدان به یادگار مانده را به عنوان آثار افتخار و الگویی جاودانه از حیات و زیست شرافتمندانه پیش روی مدیران و مردم دانست و عنوان کرد: نه فقط مردم گیلان بلکه مردم ایران اسلامی، این شهیدان که الگوی صادقانه از خدمت بوده و هستند را فراموش نکرده و نمی‌کنند.
استاندار گیلان خصلت‌های نیکوی این شهیدان بویژه توکل به خداوند متعال، خلوص نیت، مردم‌داری، تواضع، سخت‌کوشی و انگیزه وافر خدمت به مردم را الگوی آحاد جامعه خواند.
وی راه شهیدان را پر رهرو دانست و گفت: باید زمینه‌های مناسب برای نسل جوان در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را فراهم آورده و بیش از پیش آنان را با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی آشنا سازیم.
گفتنی است استان گیلان حدود هشت هزار شهید و ۲۲ هزار جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده که ۲۵۷ نفر از آنان شهدای کارمند هستند.
شهیدان علی انصاری و علیرضا نورانی در ١٥ تیر ماه سال ١٣٦٠ در چهارمین روز از ماه مبارک رمضان و یک هفته پس از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در مسیر عزیمت به محل کار خود در استانداری گیلان در خیابان لاکانی شهر رشت به دست منافقان به شهادت رسیدند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 342031