ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از خانواده‌های ایثارگران نشأت می‌گیرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۵
مدیرکل بنیاد خوزستان گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر نشأت می‌گیرد و ویژگی‌ها و صفات ارزشمند شهیدان و ایثارگران ریشه در فطرت پاک خانواده بویژه والدین گرانقدرشان دارد.
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از خانواده‌های ایثارگران نشأت می‌گیرد
 
به گزارش «ایثار»، عبدالرضا فرجیان در گفتگو با خبرنگار «ایثار»، گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر نشأت می‌گیرد و ویژگی‌ها و صفات ارزشمند شهیدان و ایثارگران ریشه در فطرت پاک خانواده بویژه والدین گرانقدرشان دارد.
وی اظهار داشت: در حقیقت خانواده نخستین و دست یافتنی‌ترین الگوی شهدا و ایثارگران بوده و در دامن پاک مادران و آغوش پر مهر پدران شهید مفاهیمی همچون ایثار و فداکاری معنا می‌یابد.
مدیرکل بنیاد خوزستان با اشاره به اینکه شهدای گرانقدر الگوی رفتاری، علمی مناسب و دست یافتی برای دانش‌آموزان هستند، افزود: مدیران دستگاه‌های فرهنگی، مسئولان دانشگاهها و مراکز علمی و آموزشی نیز باید تلاش مضاعفی در جهت معرفی سیره و شخصیت شهدای جنگ تحمیلی، شهدای ترور، شهدای مدافع حرم و سایر ایثارگران برهه‌های مختلف بعمل آورند.
فرجیان ضمن تأکید بر ضرورت مشارکت و تعامل آموزش و پرورش و بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه‌های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ادامه داد: این همکاری و تعاون باید در جهت آشنایی دانش آموزان و نهادینه کردن این فرهنگ غنی در مدارس باشد و نباید از تأثیرات آن غافل بود.
وی ادامه داد: رویکرد اصلی نظام مبتنی بر ترویج فرهنگ شهادت و ایثار و تقویت معنوی نسل جدید در زمینه‌های علمی، پرورشی و تربیتی است تا این عزیزان بتوانند پیشگام و الگوی دیگران باشند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 342266