ضرورت گسترش خدمات درمانی برای جانبازان اعصاب و روان مشهد مقدس
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۰
مدیر کل بنیاد خراسان رضوی بر ضرورت گسترش خدمات درمانی و ارائه خدمات بازتوانی برای جانبازان اعصاب و روان مشهد مقدس تأکید کرد.
ضرورت گسترش خدمات درمانی برای جانبازان اعصاب و روان مشهد مقدس
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی در نشست با دکتر محمد حسین بحرینی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مراکز توانبخشی و بازتوانی امام خمینی(ره) مشهد پس از جنگ فعالیت‌های خود را در بخش‌های مختلف آغاز کرده که نیاز است فعالیت درمانی این دو مرکز زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد به کار خود ادامه دهد.
مدیر کل بنیاد خراسان رضوی افزود: به دنبال اخذ مجوزهای لازم برای دو مرکز توانبخشی و بازتوانی امام خمینی (ره) یعنی جانبازان نخاعی و جانبازان اعصاب و روان هستیم که اقدامات درمانی به صورت کامل انجام شود تا درمان ایثارگران تسهیل یابد.
حجت الاسلام معصومی با اشاره به اینکه جنگ آسیب های روانی و تبعات خود را به صورت غیر مستقیم بر روی جامعه، و به صورت مستقیم در بین ایثارگران و خانواده های آنان گذاشته است، گفت: ایثارگرانی که در جبهه بودند قطعا فارغ از درصد، آسیب هایی را دیده اند که بخشی از این آسیب ها با همکاری ایثارگر و خانواده های آنان کنترل می شود و ایثارگرانی که با مشکلات اعصاب و روان شدیدتری مواجه هستند، باید تحت نظر پزشکان و در مرکز بازتوانی بستری شوند.
حجت الاسلام معصومی ضمن تشکر از همکاری صمیمانه رئیس دانشکاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: مقرر شد در جهت رفاه حال ایثارگران نماینده شاهد و ایثارگر در بیمارستان ها و مراکز درمانی مستقر شوند.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی به وضعیت آماری جانبازان اعصاب و روان اشاره کرد و گفت: استان خراسان رضوی بیش از 40 هزار ایثارگر در قید حیات دارد که از این تعداد ده هزار 988 نفر در زمره جانبازان اعصاب و روان قرار دارند و از این میان بیش از 3 هزار نفر پرونده پیگیری و تحت نظر پزشکان هستند و 774 نفر از بیماری شدید اعصاب وروان رنج می برند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 342447