داخلی صفحه کردستان خبر
 
«عاشورائیان»، پژوهشی در خصوص شهدای گرانقدر سریش آباد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۷
کتاب «عاشورائیان» پژوهشی که به معرفی و زندگی نامه، خاطرات، وصایا و تصاویر شهدای سریش آباد شهرستان قروه از سال 1357 تا کنون می پردازد.
«عاشورائیان»، پژوهشی در خصوص شهدای گرانقدر سریش آباد
 
به گزارش ایثار واحد کردستان، کتاب «عاشورائیان» نوشته حسین حاجیان، پژوهشی است که به معرفی و زندگی نامه، خاطرات، وصایا و تصاویر شهدای شهر سریش آباد در ۷ کیلومتری شمال شهرستان قروه از توابع (استان کردستان)، از سال 1357 تا اکنون می پردازد. این کتاب در 240 صفحه گردآوری شده است.

در بخشی از این کتاب آمده:

شهید "محمد تقی کاوه" به جبهه خیلی علاقه داشت و اصرار می كرد كه حتما باید به جبهه برود و می‌گفت كه از دوستانش جا مانده است، اما به خاطر سن كمی كه داشت مسئولین قبول نمی كردند و بالاخره با اصرار زیاد و گرفتن رضایت نامه از مادرش، راهی جبهه ها شد و حدود 5 سال در جبهه های مختلف حضور داشت.
همچنین پدر شهید محمد تقی کاوه در مورد عدم رضایتش اینگونه بیان می‌کند: با رفتن محمد تقی‌ به جبهه، چندان موافق نبودم به دلیل اینكه خودم در جبهه حضور داشتم، او با اصرار زیاد و گرفتن رضایت نامه از مادرش به جبهه رفته بود، وقتی كه شهید شد من به دلیل محبت بیش از حد پدری و از طرفی حضورم در جبهه‌ بعضاً ‌مادرش را به جهت رضایت نامه سرزنش می‌كردم، تا در یكی از لیالی‌ مبارك رمضان، در خواب دیدم كه كبوتری از پنجره به داخل اتاق پركشید و روی عكس محمد تقی نشست، در این حال محمد تقی با صندوقچه‌ای وارد شد و آن ‌را به من داد و گفت: «پدر! این هدایا را برای شما آورده‌ام، شما هم ‌ مادر را كمتر سرزنش كنید، چرا كه من به میل و اصرار خود رفتم و هدفم شهادت بود و امیدوارم همان‌گونه كه خدا شهادت را نصیب من گردانید، به شما نیز صبر عنایت كند».
کتاب «عاشورائیان» نوشته حسین حاجیان سال 82 توسط انتشارات «شاهد» با شمارگان 1200 نسخه به چاپ رسید.
کد مطلب: 342605