اقامه نماز جماعت یکی از تاکیدات اصلی شهدا است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۴
مدیرکل بنیاد استان گفت: سبک زندگی شهدا و وصایای آنان این نکته را به ما یادآور می‌شود که اقامه نماز وسیله‌ای از بندگی و خالص شدن و اقامه نماز جماعت یکی از تأکیدات اصلی شهدا است.
 
به گزارش ایثار واحد چهارمحال و بختیاری؛ جلسه ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری با حضور مدیرکل بنیاد استان، حجت الاسلام کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان و اعضای ستاد اقامه نماز در  بنیاد استان برگزار شد.

فریبرنجفی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در این جلسه با تأکید به اهمیت نماز در زندگی فردی و اجتماعی و تأکید بر اجرای توصیه‌های  بهداشتی در موقع اقامه نماز گفت: نماز، عملی است که تکامل معنوی انسان را به دنبال دارد و انسان را قادر می‌سازد که در سایه‌ی تعالیم والای آن صفات و فضایل پاک اخلاقی را در ضمیر خویش پرورش دهد.

نجفی با بیان فضیلت نماز  و اشاره به وصیت‌نامه شهید علی شیر لهرابی که در قسمتی از وصیت نامه خود این چنین نوشت: «در صفوف نماز جمعه و جماعت شرکت کنید تا جا برای نفوذ منافقان نماند و صف‌هایتان را چنان محکم بفشارید که مشتی محکم بر دهان یاوه‌گویان شرقی و غربی باشد» اظهار داشت: سبک زندگی شهدا و وصایای آنان این نکته را به ما یادآور می‌شود که اقامه نماز وسیله‌ای از بندگی و خالص شدن در برابر مادیات است و چه در میدان نبرد و چه در زندگی شخصی در کانون توجه آن‌ها قرار داشت لذا در وصیت نامه های این عزیزان می بینیم که  اقامه نماز جماعت یکی از تأکیدات اصلی آنها بود.

اجرای برنامه‌های مشاوره گروهی در خصوص اهمیت نماز در خانواده، استفاده از جامعه هدف  روحانی استان جهت اجرای برنامه‌های نماز، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در هنگام نماز، دیدار با خانواده‌های شهدای نماز و استفاده از مهر شخصی از مصوبات این جلسه بوده است.

انتهای پیام/