فرازي از وصيت و زندگينامه

سردار شهيد يدالله تاجي

20 خرداد 1397 ساعت 12:27

سردار شهید یدالله تاجی در سال 1342 در روستای «اشکفتک» از توابع شهرستان شهرکرد بدنيا آمد. سرانجام این مجاهد خستگی‌ناپذیر در بهمن ماه سال 1364 در عملیات والفجر 8 منطقه عملیاتی فاو (اروندرود) با سمت فرمانده گروهان از گردان امام سجاد (ع) تیپ قمر بنی‌هاشم (ع) به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


به گزارش "ایثار" واحد چهارمحال و بختیاری: سردار شهید یدالله تاجی در سال 1342 در روستای «اشکفتک» از توابع شهرستان شهرکرد در خانواده‌ای مذهبی دیده به جهان گشود.
تحصیلات ابتدائی و راهنمایی را در همان روستا سپری کرد و دوران دبیرستان را در دبیرستان شهید بهشتی شهرکرد گذراند. سردار شهید به نماز و واجبات دینی بسیار معتقد بود و بعضی شب‌ها، پاسی از شب را به راز و نیاز با معبود خویش می‌پرداخت و نماز شب را ادا می‌نمود.
او در ابتدای انقلاب از مهره‌های اصلی انقلاب در روستا و حتی در شهرکرد بود و فعالیت‌های مخفیانه خود را ادامه داده تا در اواخر حکومت پهلوی فعالیت‌های خود را علنی کرده تا پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی همچنان مبارزات خود را ادامه دادند. با آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران او هم به خیل صف رزمندگان اسلام پیوست و با دوستان زمان انقلاب شروع به جمع‌آوری نیرو برای جبهه‌های نبرد کرده و بانام مقدس بسیجی عازم جبهه‌ها شد.
سردار شهید در دو جبهه در جهاد بودند، یکی در جبهه علم و دانش و ديگري جبهه جنگ حق عليه باطل. وي مدتي را در حوزه‌های علمیه گذراند و به قول رئیس حوزه علمیه وقت اصفهان جناب آقای نصر جزء یکی از بهترین طلاب آن حوزه بود و همچنین با معدل‌های بالا دوران متوسطه را گذرانده و در آزمون سراسری 64-65 نیز در رشته ریاضی و فیزیک مجاز به انتخاب رشته شد.
سرانجام این مجاهد خستگی‌ناپذیر در بهمن ماه سال 1364 در عملیات والفجر 8 منطقه عملیاتی فاو (اروندرود) با سمت فرمانده گروهان از گردان امام سجاد (ع) تیپ قمر بنی‌هاشم (ع) به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
فرازی از وصیت‌نامه شهید:
«امروز سخن از اسلام و کفر است زمان حضرت رسول اکرم دوباره تکرار شده است اما شاید از جهاتی مشکل‌تر از آن زمان باشد زیرا آن روز حاضر درصحنه با پیامبر همیشه در ارتباط بودند و اگر لازم می‌شد با معجزات آن حضرت روبرو می‌شدند آن روز جنگ فرد با فرد و شمشیر با شمشیر بود.
اما امروز ما ملتی هستیم که تنها اسم پیامبر را شنیده‌ایم و قرآنش را خوانده‌ایم و دینش را دیده‌ایم ولی با کمک خداوند توانسته‌ایم که راه حق را برگزینیم و دنباله‌رو رهبر و مولایمان باشیم امروز جنگ مثل جنگ صدر اسلام نیست و ظاهراً آتش است و دود و خون امروز جنگ نزدیک و دور ندارد من و تو ندارد امروز روزی است که زیبایی‌های دنیا آنچه زیاد شده‌اند که دل هر انسانی را به خود جذب می‌کنند پس امروز جنگ در میدان رزم هم جهاد اصغر است که زیبایی‌های دنیا آن‌چنان زیاد شده‌اند که دل هر انسانی را به خود جذب می‌کنند پس امروز جنگ در میدان رزم هم جهاد اصغر است و هم جهاد اکبر زیراکسی که بتواند از تمام لذایذ دنیا چشم بپوشد و پا به میدان نبرد بگذارد از تمام زیبایی‌های زودگذر چشم پوشیده و دنیا را لگدکوب کرده ولی زیبایی آخرت را می‌بیند و درک می‌کند.»
انتهای پیام/


کد مطلب: 248540

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/248540/

ایثار
  http://isaar.ir