توسط رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مرند انجام شد:

تشریح عملکرد بنیاد مرند در 4 ماهه اول سال 1398

19 مرداد 1398 ساعت 14:13

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مرند گفت: خود را موظف می دانیم در کنار هدف اصلی بنیاد یعنی اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت، به رفع مشکلات معیشتی و درمانی خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر بپردازیم.


به گزارش ایثار آذربایجان شرقی از مرند، حسین داوری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان مرند، در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی ایثار این بنیاد، به تشریح عملکرد و اقدامات چهار ماه اول سال 1398 پرداخت.
وی با اشاره به وظیفه اصلی بنیاد یعنی اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت گفت: رسیدگی به مشکلات معیشتی و درمانی خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر از اولویت‌های اصلی بنیاد بوده و اهمیت بالایی در اهداف تعیین‌شده این بنیاد دارد.
داوری افزود: این بنیاد با اعطای 146 فقره وام تأمین مسکن، پرداخت ششصد میلیون ریال تسهیلات کارآفرینی و خوداشتغالی به 3 نفر از واجدین شرایط، بررسی 5 مورد از مشکلات ایثارگران در کمیسیون گروه موارد خاص، اجرای 275 دیدار، 549 ارتباط تلفنی با جامعه هدف در قالب طرح سپاس، ارائه خدمات مشاوره و مددکاری فردی و گروهی و آموزش خانواده به 155 نفر، بهره‌مندی یک هزار و 672 نفر از بیمه عمر و  یک هزار و 672 نفر از بیمه حوادث غیرمترقبه، ارائه 25 خدمات تسهیلات بانکی از قبیل وام قرض‌الحسنه، خودرو، جعاله و کالا، برقراری کمک‌ معیشت 4 نفر از جامعه ایثارگری واجدالشرایط سعی در حل مشکلات جامعه هدف در حوزه تعاون و امور اجتماعی داشته است.
رئیس بنیاد مرند با اشاره به اهمیت رسیدگی به مشکلات خانواده‌های شاهد و ایثارگر در حوزه بهداشت و درمان به تشریح عملکرد این بنیاد در این حوزه پرداخت و افزود: بهره‌مندی دو هزار و 499 نفر از بیمه درمانی همگانی و چهار هزار و 162 نفر از بیمه تکمیلی، دیدار و ملاقات با 275 نفر از جانبازان و والدین معظم شهدا بستری در بیمارستان و منزل، ویزیت 122 نفر از افراد واجدالشرایط در پایش سالانه سلامت، شرکت 72 از جانبازان در کمیسیون پزشکی و مراقبت در منزل والدین معظم شهدا و 7 تعداد اعطای درصد جانباز، اعزام 5 نفر از جانبازان واجدالشرایط برای درمان به تهران، برقراری حق پرستاری برای 5 نفر، تعداد معتمدین معین 32 نفر گزیده ای از عملکرد 4 ماهه اول سال 1398 در این حوزه است.
داوری عملکرد حوزه فرهنگی و آموزشی را این‌گونه عنوان کرد: مشارکت در برگزاري 14 مراسم در قالب يادواره شهرستانی و روستایی، حضور یک هزار و 500 نفر در مراسمات مذهبی و ملی، اجرای 10 تبلیغات محیطی و نصب 50 تصاویر شهدای گرانقدر در سطح شهرستان، استفاده 52 نفر جامعه هدف از امکانات ورزشی، حمایت‌های مالی و آموزشی 81 دانش‌آموز شاهد و ایثارگر و تجلیل بیش از 40 دانش‌آموز شاهد و ایثارگر ممتاز، ارائه خدمات آموزشی و تأمین شهریه تحصیلی 180 دانشجو و صفر طلبه شاهد و ایثارگر گوشه‌ای از خدمات این بنیاد در حوزه فرهنگی و آموزشی بوده است.
وی افزود: صندوق قرض‌الحسنه شاهد با اعطای بیش از 20 میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه به 109 نفر از جامعه بزرگ ایثارگری تحت پوشش خود سعی در حل مشکلات مالی خانواده‌های شاهد و ایثارگر داشته است.
داوری در خصوص خدمات ارائه‌شده در حوزه امور حقوقی نیز چنین گفت: انجام 40 مشاوره حقوقی و قضایی ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا، تهیه و تنظیم 30 مورد دادخواست اظهارنامه لایحه و شکوائیه، معرفی وکلا جهت دفاع از پرونده‌های جامعه هدف و سازمان به تعداد 2 مورد در راستای حل مشکلات حقوقی جامعه ایثارگری صورت گرفته است.
گفتنی است شهرستان مرند واقع در 65 کیلومتری تبریز با جمعیتی بالغ بر 245 هزار نفر دارای 664 شهید، 1603 جانباز و 97 آزاده است.
انتهای پیام/
خبرنگار: یونس بابازاده


کد مطلب: 300442

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/300442/

ایثار
  http://isaar.ir