حجت الاسلام عزیزی در پیامی روز تکریم از مادران و همسران شهدا را گرامی داشت

3 فروردين 1395 ساعت 19:30

حجت الاسلام عزیزی : اینجانب ضمن عرض تواضع به پیشگاه شهدای عظیم الشان انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی بر مادران و همسران صبور ایشان درود فرستاده و سلامتی و توفیق آرزو نموده و برای بخشی از این بانوان برجسته که دعوت حق را لبیک گفتند آرزوی علو درجات می نمایم .


به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی حجت الاسلام عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در آستانه سیزدهم جمادی الثانی سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و روز تکریم از مادران و همسران شهدا در پیامی این روز را گرامی داشت .
متن پیام به این شرح است : 
بسم الله الرحمن الرحیم
در تاریخ پرفراز و نشیب اسلام سیزدهم جمادی الثانی سالروز وفات بزرگ بانویی است از قیبله غیرت و نجابت . بانویی که هم همسر شهید بود و هم مادر شهید .
مادری که اگر چه در کربلا نبود، ولی دلش تا ابد در کربلا ماند و نگاهش بر افق، که آیا «کاروان عشق» را بازگشتی خواهد بود؟
مادری که دلش برای همیشه در کنار «نهر علقمه»، سوگ نشین فرزندی شد که نظیر نداشت .
نام گذاری سالروز وفات این بانوی برجسته به عنوان روز تکریم از مادران و همسران شهدا اقدامی ارزشمند و شایسته در راستای تجلیل از مادرانی بود که با شیره جان خود، عشق به حسین و حسینی شدن را در وجود فرزندان خود آبیاری کردند و آنان را عاشقانه مشتاق کربلائی و عاشورایی شدن نمودند و نیز همسران مکرم ایشان که بزرگترین همراه و مشوق شهدا برای یاری فرزند حضرت زهرا(سلام الله علیها) امام راحل عظیم الشان بودند و شهدا را آماده پرکشیدن به سوی خدا و همجواری حق تعالی نمودند و آنان را از دامن خود به معراج فرستادند تا با قهقهه مستانه شان عندربهم یرزقون شوند.
کسانی که با مددگرفتن از روح بلند شهدا جای به ظاهر خالی همسر شهید خود را برای فرزندان شهدا با فداکاری پر نمودند و در دامن خود میوه های فرهنگ ایثار شهادت و ولایتمداری را پرورش دادند.
اینجانب ضمن عرض تواضع به پیشگاه شهدای عظیم الشان انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی بر مادران و همسران صبور ایشان درود فرستاده و سلامتی و توفیق آرزو نموده و برای بخشی از این بانوان برجسته که دعوت حق را لبیک گفتند آرزوی علو درجات می نمایم .
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته
محمدتقی عزیزی


کد مطلب: 158343

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/158343/

ایثار
  http://isaar.ir