اولویت دیروز ایثارگران جهاد دفاعی و امروز جهاد علمی، اجتماعی و فرهنگی است

10 اسفند 1395 ساعت 16:33

قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: اولویت ایثارگران در گذشته جهاد دفاعی بود و امروز جهاد و تلاش در عرصه‌های علمی، فرهنگی و اقتصادی کشورمان ادامه دارد.


به گزارش «ایثار»، سردار محسن انصاری روز سه‌شنبه 10 اسفندماه 95 در مراسم جایزه ملی ایثار در سالن همایش‌های دانشگاه تربیت‌بدنی دانشگاه تهران، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، با اشاره به حضور پررنگ دانش آموزان و دانشجویان در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی گفت: در دوران انقلاب و سال‌های دفاع مقدس نزدیک 40 هزار دانش‌آموز و معلم و دانشجو و طلبه در راه دفاع از کشور و انقلاب به شهادت رسیده‌اند که نشانگر پویایی جامعه علمی کشورمان در عرصه‌های مختلف دفاعی و اجتماعی است.
وی افزود: اولویت ایثارگران در گذشته جهاد دفاعی بود و امروز جهاد و تلاش در عرصه‌های علمی، فرهنگی و اقتصادی کشورمان ادامه دارد و فرزندان شهدا و ایثارگران دفاع مقدس، در این صحنه‌های اقتدار آفرین حضور دارند و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز افتخار دارد با رویکرد توانمندسازی ایثارگران جهت حضور در این 3 عرصه تلاش می‌کند.
قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به وجود بیش از 7 هزار نخبه ایثارگر در کشورمان گفت: بیش از 2 هزار نفر از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها از خانواده معظم شهدا و ایثارگران هستند و 500 نفر از ایثارگران نیز در مرحله جذب هیئت‌ علمی قرار دارند.
دکتر انصاری با اشاره به تجلیل از 72 نفر از دانش آموزان، دانشجویان و طلاب ایثارگر در مراسم جایزه ملی ایثار گفت: این عزیزان از بین 60 هزار نفر از ممتازین جامعه ایثارگری کشورمان انتخاب شده‌اند و از امروز اعضای مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز محسوب می شوند.
در پایان این مراسم که با حضور وزرای آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی و معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، از 72 نفر از دانش آموزان، دانشجویان و طلاب ایثارگر دارای رتبه‌های برتر علمی و تحصیلی تقدیر به عمل آمد.
انتهای پیام/


کد مطلب: 197440

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/197440/

ایثار
  http://isaar.ir