عصر خاطره شهید «احمد کرمی» در سنندج برگزار شد

خاطرات دوران دفاع مقدس یک ثروت ملی است

18 مهر 1397 ساعت 9:54عصر خاطره شهید احمد کرمی همزمان با سی ودومین سالروز شهادت این شهیددرمحل پردیس سینمای بهمن سنندج برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری ایثار از کردستان این مراسم که باحضورمدیرکل بنیادشهیدوجمعی ازمسئولین ومردم شهیدپرور به اجرا درآمد رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفر سال 88 کردستان را سرزمین مجاهدت‌های خاموش و فداکاری‌های بزرگ عنوان کردند.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان اذعان داشت: بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب، خاطرات دوران دفاع مقدس یک ثروت ملی است که ایشان بر جمع‌آوری خاطرات رزمندگان و همچنین استفاده از شیوه‌های جذاب هنری برای انتقال پیام به نسل جدید تاکید داشتند.
مرادی یادآوری کرد: خاطرات دفاع مقدس گنج و سرمایه معنوی است و بخاطر اینکه تحریف نشود باید نهضت خاطره‌نویسی و خاطره‌گویی توسط کسانی که در خلق این حماسه‌های ماندگار نقش داشتند، در جامعه ایجاد شود.
مرادی اظهار کرد: در راستای سیاست‌ها و اهداف حوزه هنری در معرفی و زنده نگهداشتن نام و یاد شهدای گرانقدر انقلاب و دفاع مقدس و تحقق منویات مقام معظم رهبری برگزاری مراسم خاطره‌گویی خانواده و یاران شهدا در کنار مرور زندگینامه گران‌سنگ شهدا به عنوان یکی از اصلی‌ترین برنامه سالیانه حوزه هنری در دستور کار قرار گرفته است.
امین مرادی گفت: چنین برنامه‌هایی نسل امروز را به نسل دوران پرافتخار دفاع مقدس پیوند می‌دهد و عاملی برای حفظ و تقویت روحیه انقلابی در جامعه خواهد شد.
رئیس حوزه هنری کردستان افزود: نسل امروز باید بداند که در چه دوران سختی 8 سال ملت ایران تنها با وحدت و توکل عملی به خدا با رهبری معمار کبیر انقلاب در برابر قدرت‌های بزرگ شرق و غرب ایستاد و سربلندانه به پیروزی رسید.
در این مراسم تعدادی از همرزمان شهید احمد کرمی خاطراتی از این شهید بزرگوار نقل کردند.
شهید احمد کرمی یکی از این شهدای عزیز کردستان است که در سن 20 سالگی در منطقه عملیاتی مهران به شهادت رسید و مدت 11 سال پیکر مطهرشان در ارتفاعات مهران باقی ماند.
پیکر مطهر این شهید گرانقدر در 17 مهرماه 76 به زادگاهش بازگشت و در گلزار شهدای سریش‌آباد به خاک سپرده شد.
در پایان، ضمن قدردانی از خانواده معظم شهید احمد کرمی، از حامد امیریان نویسنده کتاب زندگینامه این شهید تجلیل شد.


کد مطلب: 262475

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/262475/

ایثار
  http://isaar.ir