بخشدار بخش مرکزی شبستر:

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه ای ذاتی است

16 آبان 1398 ساعت 11:44

بخشدار بخش مرکزی شبستر گفت: بخشداری با تمام توان و امکانات آماده است تا در راستای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت گام بردارد و چرا که این امر یک وظیفه ذاتی است.


به گزارش ایثار آذربایجان شرقی از شبستر، نشست بخشدار بخش مرکزی شبستر با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص ادامه اجرای طرح سپاس و چگونگی حفظ نگهداری از گلزارهای مطهر شهدا شهرستان سه شنبه 14 آبان 1398 برگزار شد.
مینا گلی پور در این نشست تخصصی با تأکید بر لزوم دیدار و تکریم خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران گفت: باید اولویت دیدارها با خانواده های معظم شاهد ساکن در روستاهای مناطق دورافتاده باشد.
وی همچنین در ادامه از آمادگی خود و مجموعه تحت امرشان در خصوص حفظ و نگهداری از مزارهای مطهر شهدای بخش مرکزی با استفاده از ظرفیت دهیاری‌ها خبر داد و افزود: بخشداری با تمام توان و امکانات آماده است تا در راستای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت گام بردارد و چرا که این امر یک وظیفه ذاتی است.
امین لطیف دیزجی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شبستر با اشاره به‌ضرورت تکریم و دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری و مسئولان عالی‌رتبه نظام است از مشارکت و همکاری صمیمانه بخشدار در این زمینه قدردانی کرد.
وی همچنین با اشاره به‌ضرورت حفظ و نگهداری گلزارهای مطهر شهدا و انتقال این میراث گران‌بها به نسل جوان آینده اظهار داشت: بایستی با مشارکت و همکاری همه دستگاه‌ها نسبت به حفظ و حراست از این جلوه‌های ایثار و شهادت بکوشیم.
گفتنی است، طرح دیدار و تکریم والدین معظم شهدا در روستاهای بخش مرکزی با اولویت والدین کهن‌سال و بیمار، حفظ و نگهداری از مزار مطهر شهدا توسط دهیاری‌ها (اعم از رنگ‌آمیزی و مرمت نرده‌ها و سنگ مزار، روشنایی و..) و تعویض بنر  تابلو شهدای ورودی روستاها از موضوعات مطرح‌شده در این نشست بود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 313883

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/313883/

ایثار
  http://isaar.ir