نخستین نشست گفتمان‌سازی پیام انقلاب در حوزه بین‌الملل برگزار شد

28 تير 1398 ساعت 14:44

نخستین نشست هم‌اندیشی نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با موضوع اجرایی شدن بیانیه رهبری در خصوص گام دوم انقلاب برگزار شد.


به گزارش «ایثار»، نخستین نشست هم‌اندیشی نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با موضوع اجرایی شدن بیانیه رهبری در خصوص گام دوم انقلاب با هدف گفتمان‌سازی پیام انقلاب در حوزه بین‌الملل و با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت با ارائه نظرات کارشناسی توسط نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در دفتر دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر برگزار شد.
عادل مهری مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در این نشست با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت مجموعه‌ای از افکار، اعتقادات و باورهایی است که متأثر از ارزش‌های دینی، ملی و انسانی است، افزود: موضوع ایثار اجتماعی و دیپلماسی ایثار نیز برگرفته از همان فرهنگ غنی ایثار و شهادت و فرهنگ عاشورایی است که به‌عنوان یک فرهنگ متعالی در زمره عالی‌ترین مفاهیم ارزشی جامعه ایران اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی صحیح و هدفمند تبیین مفهوم ایثار و شهادت در حوزه روابط خارجی به‌صورت یک حرکت ملی تجلی می‌یابد، خاطرنشان کرد: این جنبش فرهنگی با هدف‌گذاری درست صورت می‌پذیرد که خود نوآوری جدیدی در ترویج و اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت است.
مهری با بیان اینکه نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به‌عنوان مغز متفکر و اتاق فکر در سیاست‌گذاری و خط‌مشی تأثیرگذار هستند، افزود: با بهره‌گیری از تخصص و پتانسیل این عزیزان در زمینه‌های مختلف می‌توانیم مسائل و مشکلات موجود در جامعه ایثارگری و کشور را برطرف کنیم.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر توجه به فعالیت‌های علمی و پژوهشی در حوزه اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت را مورد تأکید قرار داد و افزود: در نظر است با هماهنگی تمام دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه دبیرخانه شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت زمینه اجرایی شدن بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب در حوزه بین‌الملل با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت را فراهم کنیم.
مهری با اشاره به لزوم تولید محتوا در این زمینه و مشارکت حداکثری نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر تأکید کرد: باید مفاهیم در جامعه تبیین شود و با پشتوانه فکری و به‌صورت علمی در عرصه بین‌الملل ترویج و تبلیغ شود.
در این نشست حاضران به بیان مسائلی در خصوص حضور فعال و مثمرثمر نخبگان هنری و تشکل‌های شاهد و ایثارگر شیمیایی و ترور در مجامع و سازمان‌های بین‌المللی، ارتباط با رایزن فرهنگی در خارج از کشور، ترویج فرهنگ ایثار در خارج از زبان انقلاب، اجرای پنل‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی و برپایی نمایشگاه دستاوردهای نخبگان و تشکل‌ها در نهادها و سازمان‌های بین‌المللی، ترسیم مدل همگرایی فرهنگی در روابط بین‌الملل با مؤلفه‌های ایثار و شهادت، استفاده از ظرفیت فرهنگی سفارت‌خانه‌ها، ورود دانشگاه‌ها در عرصه بین‌الملل و استفاده از اساتید فن در این خصوص، برگزاری همایش و سمینار، ایده‌پردازی و برگزاری سلسله نشست­ها جهت هم‌افزایی و تبیین موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در حوزه بین‌الملل پرداختند.
لازم به ذکر است این نشست با حضور مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر و جمعی از نخبگان و دبیران تشکل‌های شاهد و ایثارگر برگزار شد.
انتهای پیام/


کد مطلب: 297459

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/297459/

ایثار
  http://isaar.ir