امام جمعه تایباد

نقش شهداي روحاني در اصلاح جامعه دوبرابر است

4 تير 1398 ساعت 13:35

امام جمعه تایباد گفت: جایگاه شهداي روحاني در اصلاح جامعه دوبرابر است زیرا هم در رسالت تبليغي و هم مقام شهید نقش ویژه ای دارند.


به گزارش ايثار واحد خراسان رضوي، حجت الاسلام حسين ملكي سه شنبه چهارم تیر در دیدار با خانواده روحانی شهید عباس عباسيان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: نقش شهداي روحاني در اصلاح جامعه دوبرابر است هم در رسالت تبليغي و هم در جايگاه شهيد بسیار حائز اهمیت است.
امام جمعه تایباد افزود: اثر سخن با خلوص عقيده شهداي روحاني را در جوانان و نوجواناني كه امروز به جايگاه هاي معنوي و دنيوي رسيده اند شاهد هستیم.
رئیس بنیاد شهیدوامورایثارگران تایباد ضمن دیدار با این خانواده شهید، به دیدار جانباز سرافراز 25درصد، براتعلی امیرخوانی رفت و گفت: جانبازان و آزادگان اسوه های مقاومت هستند، زیرا در سخت ترین شرایط کشور به جای غر زدن لباس رزم و پوشیدن و از کشور خود حمایت کردند.
شهيد حجت الاسلام حاج عباس عباسيان در دوم خرداد 1347 در روستاي پلبند چشم به جهان گشود و در 15 ارديبهشت سال 87 به فيض شهادت نائل آمد.
در اين ديدار كه با حضور حجت الاسلام ملكي امام جمعه شهرستان، عليپور رئيس اداره سازمان تبليغات اسلامي، مقدم معاون آموزش و پرورش، اسدي فرمانده بسيج ادارات برگزار شد، با اهدای لوح سپاس از  خانواده شهيد عباس عباسيان تجلیل به عمل آمد.
گفتني است شهرستان تایباد ۱۱۴شهید، 277 جانباز و ۳۲ آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/
 
گزيده اي از زندگينامه و وصيتنامه شهيد:
در روستاي پلبند در خانواده اي متدين و مذهبي متولد شد. در شش سالگي پدرش را از دست داد و در ظل سرپرستي مادر بزرگ شد پس از اخذ مدرك سيكل بدليل علاقه وافري كه به علوم ديني داشت وارد حوزه علميه امام صادق (ع) تايباد گرديد.
شهيد عباسيان مدارج تحصيلي را با نمراتي درخشان پشت سرگذاشت وي با بهره گيري از درياي علوم بي پايان اهل بيت با وجود موقعيت هاي ممتاز ديگري كه به وي پيشنهاد مي شد به عنوان استاد ديني در همانجا مشغول تدريس شد.
وي همواره شاگردي مطيع و رهروي راسخ نسبت به استاد خود امام جمعه شهرستان تايباد بود. پس از منصوب شدن بعنوان امام جماعت در مسجد چهارده معصوم(ع) تايباد جوانان را در سطح وسيعي جذب و جلسات تفسير را در مسجد برگزار نمود. او فرمانده پايگاه بسيج طلاب و امام جمعه موقت شهرستان تايباد نيز به شمار مي رفت.
ايشان علاوه بر اينكه استاد اخلاق بودعامل اخلاق نيز بود مي گفت در درس اخلاق، عمل ملاك بنده است و اين را اگر تا به حال كمتر رعايت مي كرديد از امروز در حد خودتان رعايت نماييد.
ازديگر خصوصيات شهيد عباسيان تقيد ايشان به لباس مقدس روحانيت انس و صميميت با عامه مردم خصوصا طلاب علوم ديني و تواضع در رفتار بود.
دست تقدير او را در قالب كاروان راهيان نور به وادي ايثار و شهادت جبهه هاي نبرد كشاند و در حالي كه در اتوبوس به همراه ديگر همراهان در حال دعا بودند مورد حمله اشرار محلي قرار گرفته و به فيض شهادت نائل آمد.


طیبه شاکری خبرنگار واحد ایثار رضوی در شهرستان تایباد
 


کد مطلب: 294092

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/294092/

ایثار
  http://isaar.ir