بزرگترین آرزوی شهید کهگیلویه وبویراحمدی درمورد دخترش

بزرگترین آرزوی شهید کهگیلویه وبویراحمدی درمورد دخترش

9 شهريور 1395 ساعت 21:37

شهید کهگیلویه وبویراحمدی در وصیت نامه خود میزان حساسیت خود نسبت به همسر و دختر خودرا نشان می‌دهد و به ویژه آرزوی‌ آن را داردکه دخترش …. شهید علیداد آراوند فرزند امان الله متولد 29 آبان ماه 1346در روستای مارگون از توابع شهرستان بوراحمد است.میزان تحصیلات وی اول متوسطه بود


شهید کهگیلویه وبویراحمدی در وصیت نامه خود میزان حساسیت خود نسبت به همسر و دختر خودرا نشان می‌دهد و به ویژه آرزوی‌ آن را داردکه دخترش ….
به گزارش خیرنگار ایثار از یاسوج،شهید علیداد آراوند فرزند امان الله متولد 29 آبان ماه 1346در روستای مارگون از توابع شهرستان بوراحمد است.میزان تحصیلات وی اول متوسطه بود که در سن 20 سالگی از طریق سپاه پاسداران به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد.
شهید در تاریخ   29تیر ماه 1367 به دلیل اصابت ترکش در منطقه مهران به شهادت رسید و در زادگاهش به خاک آرمیده شد.
شهید علیداد آراوند وصیت خود را باآیة 169 سورة آل عمران آغازکرده است تا بر زنده بودن شهدا شهادت دهد و با مقدمه های‌ مشروح که حاکی‌ از عمق ارادت شهید آراوند به مبانی‌ اسلامی‌ و انقلابی‌ است وصیت خود را در دو بخش به نگارش در آورده است.
در بخش نخست به نوعی‌ به تبیین فلسفه شهادت و تأثیر آن بر بالندگی‌ انقلاب اسلامی‌ و امنیت ملی‌ و اهمیت آن در مقابله با استکبار جهانی‌ می‌پردازد و با لحنی‌ نسبتاً گلایه آمیز از کسانی‌ که سنگر جبهه ها را خالی‌ می‌گذارند انتقاد می‌کند و با لحنی‌ محترمانه با پدر خود احتجاج می‌کند که انگیزه حضور او در جبهه ها متأثر از فلسفة قیام امام حسین (ع) است و در ادامه با یقین اعلام می‌کند که هنگام عزیمت او به سرای‌ ابدی‌ فرا رسیده است و او مشتاق هجرت است. تأکید بر پشتیبانی‌ از انقلاب و آرزوی‌ سلامتی‌ امام خمینی‌ ره  و پیروزیی رزمندگان از قسمت های‌ پایان‌ بخش نخست وصیت نامه شهید آراوند است.

 در بخش دوم وصیت نامه شهید آراوند میزان حساسیت خود را نسبت به همسر و دختر خود نشان می‌دهد و مخصوصاً آرزوی‌ آن را داردتا دختر کوچکش فاطمه وار پرورش یابد.
بسم الله الرحمن الرحیم
  « و لا تحسبنّ الذین قتلو فی سبیل الله اموات بل احیاء عند ربّهم یرزقون »حمد و سپاس ذات اقدس باری تعالی را که جان بخشید تا به مصداق آیه شریفة « خلقت الجنّ و الإنس إلّا لیعبدون ما » که همة خلائق ستایشگر و نیایشگر به وجود لایزالی‌ او می‌ باشند و جان می‌ ستایند تا به مصداق تقرب جویندگان « هل جزاء الاحسان الا الاحسان » به سوی قرب درگاهش به پاداش امتثال و فرمانبری از فرامین الهی اش به بهشت برین رهنمون گردند و طاغیان و عصیانگران به کیفر اعمال ناپسندشان وارد عذاب الیم جهنم گردند.
 سلام و درود خداوند بر پیام آوران رسالت و شریعت، مخصوصاً بر رسول مکرّم اسلام و بر ائمة اطهار، سلا م الله علیهم اجمعین و بر ارواح مقدسه شهدای‌ اسلام از صدر تاکنون، مخصوصاً شهدای‌ خونین ایران که با خون خویش نهال اسلام را آبیاری‌ کرده و می‌کنند.
 و با سلام و درود فراوان بر بنیانگذار و رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی‌ و آرزوی توفیق روزافزون و بقای‌ عمر پر برکت برای ایشان و جمیع خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با سلام و درود فراوان بر امام عصر حضرت بقیةالله الاعظم مهدی موعود( عج)؛ و به نام خداوندی‌ که بنی‌ آدم را از حضیض نیستی‌ به اوج هستی‌ مفتخر فرمودند و او را ارشد مخلوقات عالم قرار دادند.

اینک وصیت نامه خود را شروع می‌کنم ؛
 مجاهدت و از خودگذشتگی ایثارگران شهادت طلب، مرز خون و شمشیر بوده که باتقدیم خون پاک و مطهّر خود به پای‌ شجره طیّبة انقلاب، این نهال تازه کاشته در عمق میهن اسلامی‌ مان را تداوم بخشید و ضامن بقای‌ این نهضت الهی گردیده است.
حراست از دست آورد های‌ این انقلاب، آن هم در شرایط سخت جنگ تحمیلی این روز ها به سرکردگی جنایتکاران شرق و غرب استعمارگر به سرسپردگی صدام صهیونیستی‌ و نیزامنیت و آسودگی‌ شما خانواده ها و در کل، امنیت ملی و اعتلای‌ انقلاب اسلامی، همه ومه در گرو رشادت ها و دلاوری‌ های‌ رفقای‌ همسن و سال من می‌ باشد و به افراد دیگر  که دور من را حلقه زده اند، در این هنگام عازم به جبهه، رو به آن ها می‌ کنم و می‌ گویم، آیا صدور فرمان امام راجع به ر ها نمودن هر سنگر و رفتن به سنگر جبهه را شنیده اید؟ و اگر می‌ دانید پس بگذارید، به ندای‌ پیامبرگونه ایشان لبیک گوییم و تو نگاه به  پدر خود که از من تقاضا دارد که درس را رها نکنم می گویم: پدر! در یک کلمه، آیا خون من رنگین تر از خون سرور شهیدان، حسین بن علی‌ (ع)  می‌ باشد که به خاطر امر به معروف و نهی‌ از منکرهمه چیز را ر ها کرد ؟

پس منکر  رفتن  من به جبهه به بهانه های‌ مختلف نشوید و در نهایت، من به حدی‌ از درجة یقین رسید ه ام که در این موقع هجران، خود را از این عالم به عالم دیگر و مأوای‌ جاودانه نزدیک می بینم و لذا در اینجا سفارش به پدرم و برادرانم می نمایم  در صورت شهید شدنم قبر مرا در فلان جا بگذارید که به نظرم پشت خانة مسکونی‌ مان می‌ باشد. و وصیت می کنم که پشتیبان این انقلاب باشید  و در صورت شهید شدن من در راه اسلام راهم را ادامه دهید.
 «  خدایا  خدایا  تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار »
 «  رزمندگان اسلام پیروزشان بگردان »
 «  معلولین و مجروحین شفا عنایت فرما »
 قسمت دوم وصیت نامه علیداد آراوند؛
 و از پدر و برادرانم می‌خواهم که از دختر و همسرم نگهداری‌ کنند و نگذارید آنها اذیت شوند و از طفل کوچولویم، آن دختر کوچک و نازنین خود که اسمش هم اسم حضرت فاطمة زهرا می‌باشد، می خواهم که بعد از بزرگ شدنش فاطمه گونه باشد و در نهایت دعا برای سلامتی‌ رهبر کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی و بقا و طول عمر ایشان و حفظ این انقلاب شکوهمند در پناه خداوند، یادتان نرود .
 در نهایت ازهمة آشنایان وخویشاوندان و از تمامی اقوام خود خداحافظی می‌کنم.
 والسلام
انتهای خبر


کد مطلب: 176741

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/176741/

ایثار
  http://isaar.ir