فرازي از وصيت و زندگينامه

سردار شهيد سيد ابوالقاسم احمدي

27 خرداد 1397 ساعت 11:28

سردار شهید «سید ابوالقاسم احمدی» در سال ۱۳۳۲، در روستای «شیخ شبان» از توابع شهرستان بن، چشم به جهان گشود. سرانجام این مجاهد خستگی‌ناپذیر در مردادماه سال 1373 دریکی از گشت‌های گروه تکاوری در منطقه «کردستان» در ساعت 6 و 30 دقیقه صبح، در کمین عناصر ضدانقلاب از گروهک «دمکرات» افتاد و علی‌رغم مقاومت‌های شجاعانه به فیض شهادت نائل گردید.


به گزارش "ایثار" واحد چهارمحال و بختیاری: سردار شهید «سید ابوالقاسم احمدی» در سال ۱۳۳۲، در روستای «شیخ شبان» از توابع شهرستان بن، در یک خانواده مستضعف و مذهبی چشم به جهان گشود و در دامن پرمهر و محبت پدر و مادر خویش پرورش یافت.
وی تحصیلات ابتدائی را در روستای خود با موفقیت پشت سر گذاشت و بعد از اتمام دوره ابتدائی آماده تحصیلات در دوره راهنمایی شد. اما به جهت اینکه زادگاه وی از داشتن مدرسه راهنمایی محروم بود و برای ادامه تحصیل می‌بایست به خارج از روستا عزیمت می‌نمود و آن‌هم مستلزم داشتن تمکن مالی بود، به دلیل فقر مالی نتوانست از تحصیلات در مقطع بالاتر بهره‌مند گردد. نامبرده بعدازاینکه از ادامه تحصیل ناامید گشت برای حمایت از خانواده خود به شغل کشاورزی و چوپانی همت گماشت و چند سالی از عمر پربرکت خود را در این شغل سپری کرد.
به دلیل اینکه معاش زندگی‌اش تأمین نمی‌شد و نمی‌توانست به نحو شایسته خانواده را موردحمایت خود قرار دهد، به‌ناچار برای کسب روزی حلال راهی اصفهان شد و نزد پسردایی خود به شغل قلم‌زنی مشغول شد.
او با مشکلات زیادی از قبیل دوری از خانواده، نداشتن مسکن و غیره، هرگز در مواجه با مشکلات و سختی‌ها ابرو خم نکرد و همیشه و درهرحال همچون کوهی مقاوم و استوار بود. به‌طوری‌که تا زمان سربازی‌اش در این شغل پابرجا ماند. در سال ۱۳۵۵ به خدمت سربازی اعزام شد و در اوج پیروزی انقلاب اسلامی بود که خدمت سربازی را به اتمام رسانید.
در سال ۱۳۵۷ وهم زمان با اوج مبارزات مردم ایران به مبارزه با رژیم طاغوت پرداخت. روزها در تظاهرات و فعالیت‌های ضد طاغوت شرکت فعال داشت و شب‌ها نیز با هم‌رزم خود، شهید یوسف حیدری جهت پخش اعلامیه‌های حضرت امام (ره) در محله‌های اصفهان مشغول فعالیت بود. به‌طوری‌که چند بار از سوی ساواک شناسایی شد و مورد تعقیب قرار گرفت و مجبور شد که شبانه از اصفهان به روستای خود فرار کند.
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل کمیته انقلاب عضو فعال کمیته شد و چند صباحی در آنجا خدمت کرد و بعدازاینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شکل گرفت، وارد سپاه شده و تا پایان عمر شریف خود در این نهاد مقدس به انجام‌وظیفه مشغول بود.
شهید احمدی بعد از شروع جنگ تحمیلی به‌دفعات متعدد و در مسئولیت‌های گوناگون در مناطق جنگی حضور پیدا کرد. در عملیات والفجر ۸ در جبهه جنوب هم مصدوم شیمیایی شد وهم مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفت، اما پس از استراحت کوتاهی تحمل نکرد و مجدداً به جبهه‌های حق علیه باطل رهسپار شد و تا پایان جنگ و اعلام آتش‌بس به‌دفعات دیگر در مناطق جنگی حضور پیدا کرد.
رزمندگان اسلام طی چند سال نبرد پیروزمندانه از وجود آن شهید عزیز در سمت‌هایی چون فرماندهی گروهان پیاده، فرماندهی گروهان آموزش، مسئول واحد تدارکات، مسئول آتشبار در گردان ادوات، مسئول موتوری یگان رزم و غیره بهره بردند.
سال ۱۳۷۱ برای گذراندن آموزش (دوره عالی) به «تهران» اعزام گردید و پس از طی آموزش عالی به مدت یک سال، پنج ماه نیز دوره آموزشی (واکنش سریع) را گذراند.
او بعدازاین آموزش‌ها به هم‌رزمان خود در تیپ مستقل ۴۴ قمر بنی‌هاشم (ع) در منطقه «کردستان» و جنگل‌های «آلواتان» و زندان «دولتو» ملحق شد تا باقی‌مانده ضدانقلاب را که در این مناطق مزاحمت‌هایی برای مردم ایجاد می‌کردند را نابود کند.
به دنبال شایستگی‌ها و توانمندی‌هایی که داشت به‌عنوان جانشین گردان تکاوری حضرت امیرالمؤمنین (ع) منصوب شد. وی در اجرای مأموریت‌های محوله بسیار باروحیه، پرتوان و بااراده وارد عمل می‌شد. طوری که گروه‌های مرعوب دمکرات و ضدانقلاب را در اجرای نقشه‌های پلید خود به‌زحمت می‌انداخت.
سرانجام این مجاهد خستگی‌ناپذیر در مردادماه سال 1373 دریکی از گشت‌های گروه تکاوری در منطقه «کردستان» در ساعت 6 و 30 دقیقه صبح، در کمین عناصر ضدانقلاب از گروهک «دمکرات» افتاد و علی‌رغم مقاومت‌های شجاعانه به فیض شهادت نائل گردید.
فرازی از وصیت‌نامه شهید که تنها 40 روز قبل از شهادتش به رشته تحریر درآمده بود، به شرح ذیل است:
«بسم‌الله الرحمن الرحیم. انا لله و انا الیه الراجعون. با حمد و سپاس خداوند بزرگ که مرا آفرید و به من عقل و کمال و عزت عطا کرد و سلام بر اولیاء و انبیاء پاکش و نورش در زمین، حضرت صاحب‌العصر والزمان حجت ابن الحسن و نائب برحقش حضرت امام خمینی (ره) و فرزند برومند ایشان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای. ازآنجایی‌که همه ما روزی به این جهان پا نهاده و ناگزیر روزی باید از این دنیا رخت بربندیم، خود را موظف دانستم که چندکلمه‌ای در باب وصیت بنویسیم ان‌شاءالله که مورد رضایت و قبول خداوند واقع شود.
بحمدالله اکنون‌که دارم وصیت‌نامه می‌نویسم در صحت و سلامت به سر می‌برم و خداوند را شاکرم که توفیق کتابت این را به من عنایت نمود.
در ابتدا سفارش می‌کنم به ترس از خدا و اقامه نماز در اول وقت. به من الهام شده است که این مرخصی، استراحت آخر من است به همین خاطر می‌خواهم بعد از من صبور و بردبار باشید. اول از بدهکاری‌هایم شروع می‌کنم. بنده حدود 7 هزار تومان بدهکارم ولی در عوض از دو نفر دیگر 140 هزار تومان طلب دارم که باید آن‌ها را وصول و بدهی‌ام را پرداخت کنید. تا آنجا که یاد دارم نماز و روزه ترک شده ندارم و همه خمس مالم را پرداخت‌نموده‌ام به‌غیراز 50 هزارتومانی که برای خرج ایام سوگواری خود کنار گذاشته‌ام. در ضمن مراسم را در خانه خودم بگیرید.
در آخر سخنی با همسر محترم دارم: همسر عزیزم امیدوارم که اگر در طول 16 سال زندگانی مشترک از این حقیر بدی دیده‌ای به بزرگی خودت عفو بفرمایی و شمارا سفارش می‌کنم که در این سوگ صبور و بردبار باشی. من شمارا به خدا و بچه‌ها را به شما می‌سپارم و خواهشمندم تا آنجا که بشود بگذارید بچه‌ها به تحصیل خود ادامه دهند و به درجات عالی علمی برسند. من شمارا به‌عنوان وکیل و وصی بعد از خود انتخاب نموده‌ام. در ضمن مهریه‌ات را هم به‌حساب حج تمتع ریخته‌ام. و من الله توفیق»
انتهای پیام/


کد مطلب: 249100

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/249100/

ایثار
  http://isaar.ir