امام جمعه موقت پلدختر:

خاطرات دفاع مقدس ثروت و گنج عظیمی برای همه نسل ها است

21 اسفند 1395 ساعت 10:42

امام جمعه موقت پلدختر گفت: خاطرات دفاع مقدس به عنوان ثروت و گنج عظیمی برای همه نسل ها است و ایام نوروز فرصت مناسبی برای توشه چینی از این گنج عظمی می باشد


به گزارش "ایثار لرستان" به نقل از ایرنا، حجت الاسلام علی رحمتی در خطبه های نماز جمعه پلدختر به 20 اسفند روز ملی راهیان نور اشاره کرد و اظهار داشت: راهیان نور یعنی راهی شدن به سوی نور خدا و امام و ولایت که شهدا ، جانبازان و رزمندگان اسلام با پیروی از ولی فقیه و اطاعت از ولی امر مسلمین نور الهی را درآن سرزمین پراکنده ساختند.
به گفته وی دوران دفاع مقدس یک تنفس عمیق و یک نیاز برای ملت بود و هم اکنون جوانان ما نیاز به نفس کشیدن و رفتن به مناطق جنگی دارند.
امام جمعه موقت پلدختر همچنین به 22 اسفند سالروز وفات ام البنین اشاره کرد و افزود: این بانوی بزگوار اسلام همسری فداکار ، باوفا ، با بصیرت، با ادب و شجاع و مادر چهار شهید همسر شهید نخستین شهید محراب بود.
وی گفت: حضرت ام البنین (س) فرزندانی چون ابوالفضل (ع) تربیت کرد که در خدمت اسلام و عاشورا قرار گرفتند و به امام حسین (ع) با تمام وجود پایبند و وفادار بودند.
امام جمعه موقت پلدختر با بیان این که 22 اسفند روز تکریم مادران و همسران شهیدان است افزود: این روز با روز بنیاد شهید تقارن یافته و باید به مادران و همسران شهدا احترام بگذاریم این بزرگواران بسیار قابل احترام هستند.
 


کد مطلب: 198713

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/198713/

ایثار
  http://isaar.ir