اجرایی شدن ۹۰ درصد قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران

14 آبان 1398 ساعت 23:09

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ۹۰ درصد قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران اجرا شده است و اجرایی شدن ۱۰ درصد باقی‌مانده این مواد، منوط به تصویب آیین‌نامه یا پیش‌بینی اعتبار در بودجه سنواتی است.


به گزارش «ایثار»، مهدی ایزدی در بازدید از خبرگزاری میزان با اشاره به تنقیح قوانین ایثارگری گفت: این کار از سال ۱۳۹۵ آغاز شده و رو به پایان است. در گذشته ۳ هزار و ۳۰۰ ماده قانونی و مقرره در حوزه ایثارگران وجود داشت که ۵۰ درصد از آن‌ها منسوخ شده است و در حال حاضر ۹۰۰ ماده قانونی و ۸۰۰ مقرره در قوانین ایثارگری وجود دارد.
وی درباره اجرا شدن قوانین ایثارگری افزود: ۲۰ ماده قانون تسهیلات به‌طور کامل اجرا شده است. همچنین ۹۰ درصد قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران نیز اجرا شده است و اجرایی شدن ۱۰ درصد باقی‌مانده این مواد، منوط به تصویب آیین‌نامه یا پیش‌بینی اعتبار در بودجه سنواتی است و هیچ قانونی بدون تأمین هزینه، اجرا شدنی نیست.
معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص شکایت از شرکت‌های دخیل در تولید و فروش مواد شیمیایی به رژیم بعث گفت: بر اساس مدارک موجود، شرکت‌های اروپایی که در تجهیز صدام به سلاح‌های شیمیایی نقش داشته‌اند، شناسایی و علیه آن‌ها پرونده تشکیل شده است. پس از اثبات این امر در دادگاه‌های داخلی، این پرونده در مجامع بین‌المللی توسط وزارت امور خارجه، اداره حقوقی نهاد ریاست جمهوری و بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگیری می‌شود.
ایزدی ادامه داد: شناسایی شرکت‌های اروپایی که در تجهیز صدام به سلاح‌های شیمایی نقش داشته‌اند، هنوز ادامه دارد اما مشخصاً اقدام ضد بشری کشور هلند در حمایت از صدام محرز است.
انتهای پیام/
 


کد مطلب: 313922

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/313922/

ایثار
  http://isaar.ir