امام جمعه موقت تبريز:

تجليل از مقام جانباز پاسداشت ارزش هاست

18 ارديبهشت 1395 ساعت 12:10

تبريز-ايرنا- امام جمعه موقت تبريز با تبريك سالروز ولادت اباعبدالله حسين (ع)و حضرت ابوالفضل (ع) و تقدير از جانبازان انقلاب اسلامي و هشت سال دفاع مقدس، گفت : تجليل از مقام و جايگاه جانباز در جامعه پاسداشت ارزش هاست .


آيت الله سيدمحمد تقي آل هاشم در خطبه هاي نماز جمعه تبريز، اظهار كرد : كشور مديون ايثارگري هاي جانبازان و خانواده هاي آنهاست . 
وي با اشاره به لزوم ارج نهادن به جانبازان سربلند كشورمان، بيان داشت : جانبازان سال هاي بسيار سخت و دشواري را تحمل كردند بر اين اساس حفظ احترام و مقام جانباز و خانواده هاي آنها وظيفه همه است . 
آيت الله آل هاشم با بيان اينكه امام‌حسين(ع) فرهنگ نماز و نماز واقعي را برپا داشت و سيدالشهداء است، گفت :از كساني كه امروزه راه اين امام را دنبال مي‌كنند قدرداني مي‌كنيم، چرا كه پاسداران و مجاهدان و رزمندگان هستند كه كشور اسلامي ما را حفظ كرده و پشتيبان ولايت‌فقيه مي‌باشند.
وي همچنين با تبريك عيد مبعث و نيمه شعبان، به تمام مسلمانان جهان اظهار كرد: مردم اعياد شعبانيه را با شكوه تر از سال هاي گذشته برگزار كنند و ارزش ها و اعياد اسلامي خود را بيش از پيش ارج نهند . 
وي با اشاره به مبعوث شدن پيامبر مهرباني ها و لزوم اطاعت از فرمايشات پيامبر اعظم اسلام (ص)، افزود : حضرت محمد(ص) بر تعليم و تزكيه به صورت همزمان تاكيد داشتند . 
خطيب جمعه تبريز گفت : در قرآن مجيد نيز در دو آيه تعليم و دو آيه ديگر تزكيه را مقدم آورده است كه نشان مي دهد تزكيه و تعليم لازم و ملزوم همديگر هستند . 
آيت الله آل هاشم همچنين با اشاره به فرا رسيدن روز جهاني صليب سرخ و هلال احمر، اين روز گرامي داشت و با تقدير از امدادگران و دست اندركاران، بيان داشت : در حوادث مختلف مثل سيل و زلزله امدادگران هلال احمر در خط مقدم كمك رساني به مردم هستند و شغل پر مسئوليتي دارند . 
وي روز اسناد ملي و ميراث مكتوب را هم گراميداشت و گفت : مراقبت از اسناد ملي،سند ها و كتاب هاي ديني، تاريخي و قديمي وظيفه ملي است . 
آيت الله آل هاشم اظهار كرد : مردم در حفظ اين گونه اسناد تلاش كنند و افرادي كه كتب و اسناد مهم در خانه دارند قبل از فرسوده شدن و از بين رفتن آنها سندهاي قديمي را به سازمان اسناد بسپارند . 
3093/518
انتهای پیام /*


کد مطلب: 162452

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/162452/

ایثار
  http://isaar.ir