مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران کهگیلویه وبویراحمد

حسینیه‌‌های شهید مهم‌ترین نماد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند

13 شهريور 1398 ساعت 23:11

سید منصور موسوی ‌با تأکید بر اینکه گسترش حسینیه‌های شهید دراستان امری مردمی و به همت خانواده‌های شهدا بوده است گفت: امروز حسینیه‌های شهید مهم‌ترین نمادهای مردمی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند.


به گزارش خبرنگار ایثار از باسوج ؛ سید منصور موسوی مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران کهگیلویه وبویراحمد شامگاه چهارشنبه بهمراه معاون فرهنگی بنیاد با حضور در تعدادی از حسینه شهدا در شهریاسوج از اقدامات فرهنگی این حیسنیه ها تقدیر کرد .
موسوی در حاشیه این بازدیدها ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع)اظهار داشت: در همه مذهب‌ها برخی از مکان‌ها ویژگی‌‌های خاصی دارند که سبب می‌شود از سایر مکان‌ها ممتاز باشند و در دین اسلام نیز ویژگی‌های خاصی برای مکان‌‌هایی مانند مساجد، حرم پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) در نظر گرفته‌شده است.
موسوی  افزود: مسجد به‌ظاهر زمین و مکانی معمولی است اما به‌محض اینکه یک زمین و مکان به‌‌عنوان مسجد وقف شود دارای ویژگی‌ها و امتیازات و احکام ویژه‌‌ای می‌شود که سبب قداست و اهمیت این مکان می‌شود.
وی با اشاره به مقام والای شهیدان خاطرنشان کرد: شهدا نیز ویژگی‌های مقدسی داشتند و به همین دلیل است که از میان بسیاری از مردم این افراد لیاقت جهاد و شهادت در راه خداوند متعال را پیدا کردند.
موسوی  ادامه داد: حسینیه مکان متمایز و مقدسی است و بسیاری از شهدای  در همین حسینیه‌ها رشد و تربیت یافتند به همین دلیل است که گسترش حسینیه‌ها در کشور اثر زیادی در اعتلای فرهنگ کشور داشته است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه وجود ۳۴ حسینیه شهید دراستان  یک افتخار است خاطرنشان تشریح کرد: این حسینیه‌ها در مقایسه با سایر حسینیه‌‌های در طول سال مراسم و فعالیت‌های زیادی را انجام می‌دهند و فعالیت‌های آن‌ها تنها به ایام عزاداری و شهادت اهل‌بیت(ع) محدود نمی‌شوند.
وی با تأکید بر اینکه گسترش حسینیه‌های شهید در کشور امری مردمی و به همت خانواده‌های شهدا بوده است بیان کرد: امروز حسینیه‌های شهید مهم‌ترین نمادهای مردمی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند.
پایان پیام


کد مطلب: 305174

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/305174/

ایثار
  http://isaar.ir