اردوی آموزشی و زیارتی همسران جانبازان در مشهد برگزار شد

26 آبان 1398 ساعت 13:17

مدیرکل مددکاری و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری اردوی آموزشی و زیارتی ویژه همسران جانبازان در مشهد مقدس خبر داد.


به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام حسن هنرمند با بیان اینکه همسران معزز جانبازان در تأمین آسایش، آرامش، رفاه و امنیت خاطر جانبازان و فرزندان آن‌ها دارای نقش به سزایی هستند، گفت: همسران جانبازان تأثیر شگرفی در حفظ و ارتقای روحیه ایثار و فداکاری و تربیت نسلی ایثارگر و معتقد دارند و در حقیقت وظیفه و رسالتی بس دشوار و پیچیده دارند که توانایی‌ها و مهارت‌های ویژه و خاصی را می‌طلبد.
وی افزود: همسران جانبازان در گذران زندگی روزمره خویش نیز با مسائل بی‌شمار و عدیده‌ای روبرو می‌شوند و آموزش و توانمندسازی آن‌ها برای مداخله فعال به‌عنوان عامل تأثیرگذار در بهبود عملکرد خانوادگی ضرورت پیدا می‌کند.
مدیرکل مددکاری و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: در راستای برگزاری دوره‌های آموزش خانواده و با عنایت به نقش و تأثیر این دوره‌ها بر سلامت و بهداشت روانی، پس از تعیین و اولویت‌بندی نیازهای آموزشی جامعه هدف با بهره‌گیری از ظرفیت برنامه‌های اردویی و سفرهای زیارتی، این برنامه آموزشی در خصوص 220 نفر از همسران جانبازان سراسر کشور با اولویت همسران جانبازان اعصاب و روان از تاریخ 19 الی 22 آبان در مشهد مقدس اجرا شد.
حجت‌الاسلام هنرمند با اشاره به برگزاری دو کارگاه آموزشی به مدت 4 ساعت گفت: در جلسه اول کارگاه آموزشی معاون محترم فرهنگی و آموزشی حجت‌الاسلام محمد حسن کاویانی راد در زمینه بهداشت و سلامت روان سخنرانی داشتند و در جلسه دوم کارگاه آموزشی نیز دکتر قجاوند به تدریس عناوین آموزشی مهارت‌های تاب‌آوری و شادکامی در مواجهه با رویدادهای سخت زندگی پرداختند که مطالب آموزشی مربوطه به‌صورت کارگاهی، بحث گروهی، ایفای نقش و دریافت تجربیات مؤثر شرکت‌کنندگان در مورد مسائل و مشکلات و ... ارائه شد.
وی ادامه داد: در این اردوی آموزشی برنامه‌های متنوع دیگری نیز از قبیل زیارت حضرت امام رضا (ع)، برنامه‌های تفریحی و فرهنگی، مشاوره‌های فردی و ارائه راهنمایی‌های کاربردی به شرکت‌کنندگان، خدمات مددکاری فردی و پرسش و پاسخ در کارگاه آموزشی اجرا شد.
انتهای پیام/
           
 


کد مطلب: 315444

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/315444/

ایثار
  http://isaar.ir