تشریح فعالیت‌ها و دستاوردهای بنیاد شهید و امور ایثارگران در ارائه خدمات الکترونیک

27 تير 1398 ساعت 16:23

مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات بنیاد شهید و امور ایثارگران اقدامات، فعالیت‌ها و دستاوردهای بنیاد در ارائه خدمات الکترونیک به جامعه ایثارگری را تشریح کرد.


به گزارش «ایثار»، علیرضا امینی روز پنجشنبه 27 تیر ماه با حضور در غرفه بنیاد شهید و امور ایثارگران در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ با تشریح خدمات الکترونیک ارائه شده به خانواده معظم شهدا و ایثارگران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نقاط تبادل وب سرویسی بنیاد به 40 نقطه افزایش یافته و بنیاد با برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال حداقل با 10 سازمان و شرکت دیگر وارد تبادل اطلاعات وب سرویسی می‌شود.
مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات بنیاد با اشاره به ارائه خدمات الکترونیک به ایثارگران افزود: با افزودن دو خدمت جدید «درخواست برخط دیدار» و «درخواست حج» خدمات الکترونیک ایثار به 15 خدمت رسیده و افزایش این خدمات به 18 خدمت در سال جاری از اهداف بنیاد شهید و امور ایثارگران است ضمن اینکه پیوستن به کارپوشه ملی ایرانیان و ارائه خدمات بر بستر کد دستوری #1616*4* از دیگر اقدامات بنیاد در سال 98 است و ارائه خدمات بر این بسترها نیز تا پایان سال توسعه خواهد یافت.
وی همچنین با اعلام اینکه روز شنبه 29 تیرماه، در جریان برگزاری نمایشگاه الکامپ از بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان یکی از دستگاه‌های برتر در حوزه دولت الکترونیکی تقدیر می‌شود، افزود: برنامه‌ای تحت عنوان ارزیابی دستگاه‌ها در حوزه دولت الکترونیک از سوی سازمان فناوری اطلاعات در دست اجراست که خوشبختانه مطلع شدیم که در این ارزیابی بنیاد شهید و امور ایثارگران از جمله دستگاه‌های برتر بوده است.
امینی در مورد تاریخچه ارائه خدمات الکترونیک به ایثارگران گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران از سال 1394 با تولید زیرساخت‌های لازم برای خدمات الکترونیک و وب سرویس، قدم در مسیر دولت الکترونیک گذاشت و این اقدامات سبب شد که بنیاد در همان سال سازمان برتر در ارزیابی سازمان اداری استخدامی کشور شود.
وی افزود: اتصال به درگاه ملی تبادل اطلاعات (GSB) و برقراری رابطه با 8 نقطه تبادل وب سرویسی بر بستر (GSB) از جمله اقدامات مهم بنیاد در سال 1395 بود که موجب شد بنیاد در ارزیابی سازمان اداری استخدامی کشور مجدداً سازمان برتر شود.
مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات بنیاد همچنین اتصال 15 نقطه تبادل وب سرویسی بر بستر (GSB) و ارائه 5 خدمت به شکل الکترونیکی را از جمله اقدامات بنیاد در سال 1396 عنوان کرد و گفت: این تحولات موجب شد که بنیاد در ارزیابی نوبت چهارم سازمان فناوری اطلاعات ایران رتبه سوم را کسب کند.
وی افزود: در سال 1397 نیز بنیاد ضمن دسترسی به 25 نقطه تبادل وب سرویسی بر بستر (GSB)، ارائه 13 خدمت به شکل الکترونیکی و راه اندازی برنامه موبایل همراه ایثار توانست یکی از 10 سازمان برتر در ارزیابی نوبت پنجم سازمان فناوری اطلاعات ایران شود.
انتهای پیام/


کد مطلب: 297634

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/297634/

ایثار
  http://isaar.ir