پیام معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد به مناسبت روز اسناد ملی و میراث مکتوب

22 ارديبهشت 1398 ساعت 9:47

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پیامی 19 اردیبهشت روز اسناد ملی میراث مکتوب را تبریک گفت و خواستار توجه همگانی به گنجینه اسناد ملی ایثارگران در بنیاد شهید و امور ایثارگران شد.


به گزارش «ایثار»، متن پیام حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد به شرح زیر است:
مجموعه اسناد و نسخ خطی بخش مهمی از میراث مکتوب و هویت و سند ملی کشور و ملت ما است. اسناد شهدا هویت انقلاب ما است. دست‌نوشته‌ها و یادگارهای عزیزشان چراغ راهنمای تاریخ کشور و انقلاب اسلامی است.
«مرکز اسناد ایثارگران»؛ گنجینه اسناد ملی ایثارگران با بیش از 9 میلیون سند فیزیکی و دیجیتالی از اسناد شهدا و ایثارگران، ثمره بیش از دو دهه تلاش همکاران فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سراسر کشور در زمینه گردآوری و مستندسازی اسناد شهدا و ایثارگران است.
از سوی دیگر سامانه مدیریت اسناد ایثارگران طبق تعهد بنیاد در بند سوم آیین‌نامه اجرایی ماده شصت‌وچهار قانون خدمات‌رسانی به ایثارگران تولید شده است و انتظار دارد سازمان‌ها و سایر مراکز اسنادی در حوزه دفاع مقدس نیز به تعهدات خود در بند اول همین آیین‌نامه عمل نمایند تا با هم‌افزایی سازمان‌های متولی اسناد شهدا و ایثارگران، شاهد یکپارچه‌سازی این اسناد در سراسر کشور باشیم.
در این روز از همه مالکین نسخ خطی و میراث مکتوب در حوزه ایثار و شهادت، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، مجموعه‌های فرهنگی و انجمن‌های ادبی دعوت می‌کنم، برای نگهداری بهتر و بیشتر از آثار خود آن‌ها را به مرکز اسناد ایثارگران به امانت گذارند.
نقش رسانه‌ها در ترغیب مردم به نگهداری از آثار مکتوب بسیار حائز اهمیت است و با معرفی موزه‌های شهدا و مراکز استانی بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌عنوان مراکز تخصصی حفاظت از نسخ مکتوب و آثار شهیدان، معرفی و نگهداری از آثار مکتوب ملی به‌عنوان یک وظیفه مهمی است که انسان را در حفظ و درک بهتر از گذشته، افکار و فرهنگ یاری می‌کند.
انتهای پیام/
 
 


کد مطلب: 288661

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/288661/

ایثار
  http://isaar.ir