همايش تجليل از متوليان حسينيه‌های شاهد خوزستان برگزار شد

4 شهريور 1398 ساعت 14:23

همايش تجليل از «متوليان حسينيه‌های شاهد خوزستان» روز یکشنبه 3 شهریور ماه در محل حسينيه شهید رشیدپور اهواز برگزار شد.


به گزارش «ایثار»، اين مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز، مدیرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران، رییس بنیاد منطقه 2 اهواز، معاون فرهنگی بنیاد استان و جمعی از خانواده‌های شهدا برگزار شد.
امام جمعه اهواز در این برنامه خطاب به متولیان حسینیه‌های شهدا گفت: شما برای ادای دين خود به شهدا، استمرار خط عاشورا و بزرگداشت قیام خونین اباعبدالله الحسین(ع) اين اقدام مقدس را انجام می‌دهيد كه اعتلای معنوی و ترویج فرهنگ ایثار را در پی خواهد داشت.
وی اضافه کرد: امروز با گذشت بیش از قرنها از قیام عاشورا و حرکت حضرت زینب (س) رسالت سنگین احیای فرهنگ عاشورا بر دوش خانواده معظم شهدا و ایثارگران است تا این فرهنگ نسل به نسل به آیندگان منتقل شود.
در این همایش عبدالرضا فرجیان، مدیرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران خوزستان نیز ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین این همایش معنوی، هدف از این مراسم را تجلیل از خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر متولی حسینیه شهید و تقدیر از روحیه انقلابی‌گری و ایثار و شهادت آنان عنوان کرد و ابراز داشت: یادآوری رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های شهدا و حماسه‌آفرینی‌های آن عزیزان و ترویج اهداف قیام عاشورا اقدام مهمی در راستای نهادینه‌سازی فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی با بيان اينكه در سطح استان بیش از 70 حسينيه شاهد فعال است، گفت: اين حسينيه‌ها با برگزاری مراسم معنوی دعا، قرآن، اخلاق و احكام و همچنین مناسبت‌های دینی نقش مؤثر و مهمی در گسترش شعائر مذهبی در جامعه دارند.
در این مراسم همچنین نورانی معاون فرهنگی و اجتماعی بنیاد استان نیز ضمن اعلام گزارشی از اقدامات حسینیه‌های شهید اظهار كرد: متوليان حسينه‌های شاهد و خانواده‌های شهدا بدون هيچگونه توقع و پشتوانه مالی فعاليت می‌كنند و در راستای نشر فرهنگ ايثار و شهادت متحمل زحمت می‌شوند که این امر قابل تحسین است.
انتهای پیام/


کد مطلب: 303573

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/303573/

ایثار
  http://isaar.ir