مدیرکل بنیاد قزوین:

شهدا همانند حضرت ابراهیم(ع) هوای نفس‌شان را قربانی کردند

20 مرداد 1398 ساعت 10:11

شهدا همانند حضرت ابراهیم(ع) با اطاعت از امر خداوند، هوای نفس‌شان را قربانی کردند و همین موجب رستگاری آنها شد.


به گزارش ایثار واحد قزوین، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در جلسه شورای معاونین بنیاد استان ضمن تبریک فرا رسیدن عید قربان گفت: در این روز بزرگ حضرت ابراهیم(ع) از سوی خداوند متعال به میدان‌گاه جهت ذبح فرزندش حضرت اسماعیل(ع) رفت.
وی افزود: حضرت ابراهیم(ع) در این امتحان بزرگ که کشمکش بین هوای نفس که همان علاقه‌مندی به فرزندش و از طرف دیگر اطاعت از امر خداوند بود، توانست بر نفسش غلبه و وظیفه و تکلیف الهی را انتخاب کند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: عید قربان برای همگان درس است که در امتحان بین هوای نفس و تکلیف الهی، اطاعت از خداوند را انتخاب کنند تا در دنیا و آخرت سعادتمند شوند.
حقایق‌پور با بیان اینکه ذبح هوای نفس و اطاعت امر خداوند از پیام‌های شهداست، افزود: شهیدان در دوران هشت سال دفاع مقدس از زن و فرزند و آنچه متعلق به دنیا بود، گذشتند و با اطاعت از دستورات الهی در راه خداوند جهاد کردند.
این مسوول افزود: شهدا پا به میدان نبردی گذاشتند که بایستی هوای نفس را ذبح کرده و با روحیه‌ی ایثار و ازخودگذشتگی برای حراست از ارزش‌ها و آرامش دیگران جان‌شان که بزرگترین سرمایه‌ی آنها بود، فدا می‌کردند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: والدین شهدا نیز فرزندانشان را همانند حضرت ابراهیم(ع) در مقابل خواسته خداوند فدای انقلاب اسلامی کردند که مطلب فوق نشان می‌دهد که آنها همانند این پیامبر اسلام، ایثارگران واقعی هستند که در عمل عزیزان خود را فدای امر الهی می‌کنند.
وی انجام وظیفه‌ی انسانی در مقابل غریزه را از پیام‌های عید قربان برشمرد و افزود: انسان در برخی مواقع به دنبال غرایز خود بوده و از تکلیف انسانی سرباز می‌زند ولی شهدا عکس آن عمل کردند.
حقایق‌پور افزود: شهدا در هشت سال دفاع مقدس به همگان ثابت کردند که تکلیف انسانی برایشان اولویت نخست دارد و حاضرند برای آرامش دیگران جانفشانی کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: امروز تاسی از سیره‌ی شهدا باید سرلوحه‌ی زندگی ما باشد تا همانند شهیدان با انجام وظایف دینی و الهی در برابر خداوند سربلند باشیم.
گفتنی است: در این جلسه، حاضرین پیرامون مسایل مختلفی از جمله برنامه‌ریزی جهت اجرای برنامه‌های فرهنگی به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، آسیب‌شناسی یادواره شهیدان سرلشکر خلبان عباس بابایی و حسین لشگری، اطلاع‌رسانی جهت عدم ورود به مباحث انتخاباتی در ساعات و محیط اداری و بررسی مستندات ارسالی دستگاه‌های اجرایی جهت ارزیابی شاخص‌های استانی توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، بحث و تبادل‌نظر کردند.


کد مطلب: 300991

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/300991/

ایثار
  http://isaar.ir