دفاع مقدس سرشار از فداکاری و ایثار بود

صدای قزوین , 22 مهر 1397 ساعت 8:45

ارشد نظامی آجا در مناطق قزوین و زنجان دفاع مقدس را سرشار از فداکاری و ایثار رزمندگان اسلام دانست و گفت: پیروزی در جنگ تحمیلی زمانی شکل گرفت که ملت ایران با وجود دستانی خالی و کوهی از مشکلات تنها با روحیه خودباوری، همدلی و اتحاد خود توانست دشمن را به زانو درآورد.


صدای قزوین امیر سرتیپ دوم بهنام پیری روز شنبه و در حاشیه مراسم رژه نیروهای مسلح استان قزوین، افزود: دشمن بعثی در سال نخست جنگ تحمیلی با هجوم ناجوانمردانه خود و با حمایت از سوی ابرقدرتان شرق و غرب آن زمان توانست بخش هایی از خاک میهن اسلامی ما را تصرف کند.
وی اضافه کرد: نیروهای مسلح و جان برکف ما در نیمه دوم جنگ که از سال 60 به بعد برای ما آغاز شد توانست با روحیه خودباوری و رهبری امام راحل دشمن تا بن مسلح را به آن سوی مرزهای به عقب براند.
امیر پیری با اشاره به اینکه رژیم بعثی عراق در ابتدای جنگ با 12 لشگر، 45 تیپ زرهی، 800 قبضه توپ، 400 قبضه توپ هوایی، 366 فروند هواپیمای جنگی به همراه 400 فروند بالگرد به میهن اسلامی ما یورش آورد، افزود: از 2 هزار و 887 روز جنگ تحمیلی، رزمندگان ما یک هزار روز آن را رو در رو با دشمن جنگیدند و در برابر 207 تک دشمن، 793 عملیات جنگی را به نمایش گذاشت.
وی به جانفشانی های لگشر 16 زرهی قزوین در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: این لشگر توانست در عملیات نصر که به نبرد تانک ها شهرت یافت، یک لشگر زرهی تانک دشمن را به طور کامل نابود کند. 
امیر پیری یادآور شد: لشگر 16 زرهی قزوین همچنین با تقدیم 2 هزار و 680 شهید، یک هزار و 731 جانباز، 276 جاویدالاثر و 2 هزار و 200 آزاده سرافراز دین خود را به بهترین شکل ممکن به نظام مقدس اسلامی ادا کرد.
در پایان مراسم امروز یگان های حاضر در این مراسم از جمله تیپ مستقل 116 مکانیزه شهید صفوی، رزم نوازان، گردان حافظ صلح و 201، یگان احتیاط، گردان های توپخانه، گروهان تکاور، یگان های نمونه موتوری و ویژه نیروی انتظامی به همراه یگان نمونه موتوری سپاه صاحب الامر (عج) از مقابل جایگاه عبور کردند.
31 شهریور ماه همزمان با آغاز جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه ایران در سال 59 به عنوان نخستین روز از هفته دفاع مقدس نام گذاری شده است.


کد مطلب: 262886

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/262886/

ایثار
  http://isaar.ir