شهدا بهترین الگو برای نسل جوان جامعه هستند

26 فروردين 1398 ساعت 11:52

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: شهدا با تربیت درست و آموزه‌های دینی والدین و البته انتخاب خود در مسیر اسلام ناب محمدی(ص) به مقام شهادت رسیدند که این بهترین الگو برای نسل جوان جامعه است.


به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی در مراسم تجلیل از جانبازان اداره کل ورزش و جوانان که در سالن برج سفید برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: مهمترین وظیفه خانواده، تربیت فرزندان است، والدین می توانند با تربیت درست فرزندان، آنها را به مقام رفیع علم و دانش برسانند.
وی در همین راستا افزود: در این میان تعدادی از نخبگان علمی، علم خود را در سنگر دفاع از اسلام، نظام و خدمت به مردم گرفتند و جایگاه خود را به مقام شهادت که اوج کمال انسانی است، رساندند.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی با اشاره به اهمیت جایگاه مادر در نظام خانواده، ادامه داد: آن چیزی که به انسان ارزش می‌دهد، تفکر، تعقل، رفتار، کردار و عمل اوست، اگر یک انسان درست تربیت شود، او را ارزشمند کرده است که مادران در این رابطه مهم‌ترین جایگاه را دارند.
وی به مقام شهدا اشاره کرد و افزود: شهدا با تربیت درست و آموزه‌های دینی والدین و البته انتخاب خود در مسیر اسلام ناب محمدی(ص) به مقام شهادت رسیدند که این بهترین الگو برای نسل جوان جامعه است.
حجت الاسلام معصومی با بیان اینکه شهدا به خاطر ایثار و فداکاری که در مقابل اسلام انجام دادند، ارزش پیدا کردند، تصریح کرد: این ایثار، گذشت، فداکاری به خاطر تربیت صحیح پدرها و مادرهایی است که برای تربیت فرزند خود وقت گذاشتند.
وی ضمن تشکر و قدردانی از مدیرکل و مسول ایثارگران ورزش و جوانان گفت: روحیه ورزشکاری، روحیه مردم داری، گذشت و فداکاری است و این ویژگی را به فرزندان خود انتقال دهید.
انتهای پیام/


کد مطلب: 285782

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/285782/

ایثار
  http://isaar.ir