با 800 نسخه کتاب،

بخش تخصصی ایثار و شهادت در کتابخانه‌ی قزوین افتتاح شد

16 مرداد 1398 ساعت 10:55

بخش تخصصی ایثار و شهادت با 800 نسخه کتاب در کتابخانه عمومی امام خمینی(س) قزوین با حضور مدیرکل بنیاد و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین افتتاح شد.


به گزارش ایثار واحد قزوین، بخش تخصصی ایثار و شهادت با 800 نسخه کتاب در کتابخانه عمومی امام خمینی(س) قزوین با حضور غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و رویا اسماعیلی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین افتتاح شد.
در این مراسم حقایق‌پور گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از اهمیت بسزایی برخوردار است و بایستی با استفاده از ظرفیت‌های مختلف بین آحاد جامعه ترویج یابد.
وی با بیان اینکه اشاعه‌ی فرهنگ کتابخوانی در حوزه‌ی ایثار و شهادت یکی از راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، افزود: در همین راستا بخش تخصصی ایثار و شهادت در کتابخانه عمومی امام خمینی(س) قزوین ایجاد شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: حمایت از چاپ کتاب یکی از برنامه‌های بنیاد است و تاکنون کتاب‌های متعددی را با عنوان‌های مختلف منتشر کرده تا با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در معرض عموم باشد.
این مسوول افزود: با وجود تلاش‌هایی که در این راستا صورت گرفته ولی همچنان خاطرات و حرف‌های بسیاری در سینه رزمندگان و جانبازان است که هر یک از آنها ظرفیت تبدیل به کتاب شدن را دارد.
وی از حمایت‌های مطلوب مسوولان کتابخانه عمومی استان در اجرای برنامه‌های ترویجی با محوریت ایثار و شهادت قدردانی کرد و گفت: انجام چنین برنامه‌هایی باید از نظر کمی و کیفی توسعه یابد تا شاهد روزافزون شناخت مردم از فرهنگ ایثار و شهادت باشیم.
در این مراسم، اسماعیلی گفت: اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین در استای افزایش دانش و بصیرت عموم مردم نسبت به ارزش‌های دفاع مقدس و ایثار و شهادت، برنامه‌های مختلفی را اجرا می‌کند.
وی ایجاد بخش ایثار و شهادت در کتابخانه عمومی امام خمینی(س) قزوین با هدف معرفی منابع مفید و معتبر و اجرای نشست‌های جمع‌خوانی کتاب به منظور معرفی سیره و منش شهدا، جانبازان و ایثارگران به علاقمندان را از جمله برنامه‌های اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برشمرد.
گفتنی است: افتتاح بخش تخصصی ایثار و شهادت با 800 نسخه کتاب در کتابخانه عمومی امام خمینی(س) قزوین در راستای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران با نهاد کتابخانه‌های عمومی به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


کد مطلب: 300432

آدرس مطلب: http://isaar.ir/doc/news/fa/300432/

ایثار
  http://isaar.ir